Domapmaiņa: Augstākā izglītība. Kvalitāte un nauda 6

Kas ir izglītības reformu pretestības pamatā? Cik ciešā saitē iet nauda un kvalitāte? Par to nākamajā domapmaiņā diskutēs Roberts Ķīlis, Andris Teikmanis un Agrita Kiopa.

Iesaki citiem:
Spuldzes

Minimāla konkurence, nepietiekams kvalitātes izvērtējums un droša nauda plūsma. Šādos apstākļos pēdējos gados attīstījusies augstākā izglītība Latvijā. Pēc ierosinājumiem veikt konkrētas reformas – mainīt līdzšinējo akreditācijas kārtību un uzraudzību, Rektoru padomes pārstāvji pieprasīja Izglītības ministra R. Ķīļa demisiju. Šķēpi par izmaiņām augstākajā izglītībā lauzti arī Latvijas Studentu Asociācijā. Tikmēr 61 % aptaujāto (SKDS dati) atbalsta nepieciešamību veikt pamatīgas izmaiņas augstākajā izglītībā Latvijā. Kas ir reformu pretestības pamatā? Cik ciešā saitē iet nauda un kvalitāte?

Aicinām Jūs uz sabiedriskās politikas portāla politika.lv un Konrāda Adenauera fonda kopīgi rīkoto domu apmaiņu „Augstākā izglītība. Kvalitāte un nauda.” 12. oktobrī plkst. 18:00-20:00 Birojnīcā, Berga bazārā (ieeja no Dzirnavu ielas).

Domapmaiņas panelī aicināti piedalīties Izglītības ministrs, dr. Roberts Ķīlis, Mākslas Akadēmijas prorektors, profesors Andris Teikmanis un augstākās izglītības eksperte, Liverpūles Universitātes (Lielbritānija) pētniece Agrita Kiopa.
Diskusiju vadīs žurnāliste Baiba Strautmane.

Diskusija būs vērojama arī tiešraidē politika.lv un K. Adenauera fonda mājas lapā. Pēc diskusijas visi aicināti turpināt aktīvas sarunas pie vīna glāzes.
Birojnīcā vietu skaits ir ierobežots. Lūdzu, piesakieties dalībai diskusijā, rakstot uz
e-pastu straustina@politika.lv līdz 11.oktobrim

Uz tikšanos!
Plašāka informācija: Ilze Straustiņa, politika.lv producente, straustina@politika.lv

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Jānis

Esmu sajūsmā par šī portāla demokrātismu.
Iepriekšējie komentāri, kas nostādīja Ķīli neērtā pozicijā pēc būtības, ir izmesti.

Acīm redzot deklarācija par cieņu, iecietību un sadarbību interneta lapā nozīmē tikai un vienīgi pasītītāja viedokļa paušanu.

Tmp author
tirns

Smieklīga ir šī smadzeņu skalošana savtīgu mērķu vārdā. Tas viss lai auziņš un kuilis var savākt to naudu, kas šobrīd tiek veltīta inženierzinātnēm

Tmp author
Madars. Emovecis

Kāda jēga te pērties... :D VNK LOL !

Iepipe zaļo un met mier :D

Tmp author
Huzgvards

Tāda kompānija nolasījusies, kārtējā pļerkstēšana. Teikmanis ir cilvēks, kas neprot izteikties skaidri un visiem saprotami, Agrita ir pasaules prakses atvedēja Latvijā, jāsmejas, kaut kāda pārgudriniece vienā jautājumā, un par Ķīli vispār negribas izteikties. Viņš man atgādina traku profesoru, kurš nav uzrakstījis nevienu publikāciju pēdējo 20 gadu laikā. Viņam visur ir savi sabiedrotie - REA, kur viņš bijis pasniedzējs, LU - kuram rektoram viņš apsolījis, ka tā būs vienīgā vlsts augstskola Latvijā, RTU - jo tai arī ir kaut kas piesolīts, krieviem - jo viņš apsolījis, ka krievu valoda būs noteicošā valoda valsts augstskolās, sorosīdiem - jo viņš ir pateicis, ka angļu valoda būs noteicošā valoda valsts augstskolās.

Tmp author
Meitene

Huzgvard, Tev nepatīk, ka kāds kaut ko dara? Nolasi, lūdzu, Tavuprāt, pareizo kompāniju, lai būtu līdzsvars! Sāku gaidīt!

Tmp author
Jānis

Kā tad Ķīlim nav publikāciju pēdējo 20 gadu laikā?! Pārbaudi faktus - http://izm.izm.gov.lv/ministrija/kontakti/vadiba/8013.html Šeit ir pieejams tikai pēdējo 5 gadu publikācijas.

Vispār es nesaprotu tavu problēmu ar to, ka tiek veidots atvērts dialogs ar mērķi risināt sasāpējušus jautājumus valstī.

Saistītie raksti
Citi autora darbi