Diskusija par dažādības vadību "Labākais, ko publiskā pārvalde var pārņemt no biznesa vides!"

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS 2013.gada 14.maijā plkst. 13:00 rīko diskusiju par dažādības vadību "Labākais, ko publiskā pārvalde var pārņemt no biznesa vides!". Diskusija notiks Valsts administrācijas skolas telpās (403.zālē), Raiņa bulvārī 4.

Iesaki citiem:

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS 2013.gada 14.maijā plkst. 13:00 rīko diskusiju par dažādības vadību "Labākais, ko publiskā pārvalde var pārņemt no biznesa vides!". Diskusija notiks Valsts administrācijas skolas telpās (403.zālē), Raiņa bulvārī 4.

Migrācijas un globalizācijas apstākļos Latvijas sociālā un kultūras karte ir būtiski mainījusies un mūsu sabiedrība kļūst aizvien daudzveidīgāka. Dažādu etnisko un sociālo grupu līdzdalība darba tirgū un citās sabiedriskās dzīves aktivitātēs nodrošina ne tikai jaunus resursus, bet arī sniedz jaunus izaicinājumus, liekot radīt vidi, kurā atšķirības tiek atzītas un novērtētas.

Mūsdienu tirgus apstākļos ikviens pakalpojumu sniedzējs – uzņēmums, valsts un pašvaldības iestāde, sabiedriskā organizācija – ir ieinteresēts, lai tam būtu paši profesionālākie darbinieki, kas spēj nodrošināt gan organizācijas attīstību un mērķu sasniegšanu, gan veidot labu kontaktu ar klientiem un sadarbības partneriem. Viena no veiksmīgākajām metodēm, kas veicina organizāciju attīstību aizvien pieaugošas dažādības apstākļos, ir dažādības vadība. Dažādības vadība palīdz īstenot praksē vienlīdzīgas pieejas principu, attiecībā uz dažādām sabiedrības grupām, tanī pašā laikā respektējot atšķirības starp tām. Dažādības vadība ir spēja apzināties, ka atšķirības starp cilvēkiem var pārvērst par organizācijas iespējām un resursu. Tā dod iespēju ikvienam atklāt un izmantot savas spējas, jo nodrošina dažādu grupu pārstāvjiem vienlīdzīgas iespējas pieteikties amatiem, celt savu kvalifikāciju un virzīties pa karjeras kāpnēm. Savukārt dažādība organizācijā palīdz veicināt dažādu sabiedrības grupu uzticēšanos un pārvarēt komunikācijas barjeras, tādējādi ņemot vērā sabiedrības atšķirīgās vajadzības.

Diskusijas darba kārtība:

13:00- 13:30 Kas ir dažādības vadība? Kādēļ tā ir noderīga? (Sigitas Zankovskas-Odiņas prezentācija) 
13:30- 14:10

Labās prakses piemēri (nelielas intervijas; jautājumu un atbilžu sesijas) 

Progresīvu uzņēmumu pārstāvji par to, kā viņiem izdevies:

  • piesaistīt, nodarbināt un noturēt cilvēkus no dažādām grupām un ar visdažādākajām spējām;
  • radīt darba vidi, kurā katrs cilvēks jūtas cienīts un var maksimāli sevi realizēt;
  • saskatīt savus klientus tādus, kādi viņi ir, nevis tādus, kādus mēs tos gribam redzēt, tādējādi radot pakalpojumus, kas atbilst atšķirīgo klientu vajadzībām;
  • kādi paņēmieni, iniciatīvas viņu darba vidē ir mazinājušas nevienlīdzību.

Šobrīd savu dalību diskusijā apstiprinājuši pārstāvji no Draugiem.lv, Rimi, Aldara. Moderatore katru no viņiem iztaujās par labo praksi savā uzņēmumā

14:10-14:25  Kafijas pauze 
14:25- 16:00 Ar klātesošajiem valsts pārvaldes, pašvaldību darbiniekiem un ekspertiem diskutēsim par to, kā dažādības vadības pieeju ieviest Latvijas publiskajā sektorā! 

Diskusijas moderatore - Iveta Kažoka, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētniece

Tā kā vietu skaits pasākumā telpas lieluma dēļ ir ierobežots, lūdzu informējiet par savu dalību, piesakoties info@providus.lv vai 67039251!

 

Diskusija tiek organizēta projekta „Starpkultūru un dažādības vadības mācību sistēmas izveide publiskā sektora darbiniekiem” ietvaros. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu (Fonds 75% un valsts budžeta līdzekļi 25%).

ES logo.JPG  Logo_ETVVIF.jpg 
 Logo_Solid un migr lietu pārv.jpg  KM_logo.jpg

 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!