Diskusija ”Mediju vara un atbildība: cietušā dzīve pēc nozieguma”

Šodien Latvijas Valsts policija sadarbībā ar PROVIDUS rīko stratēģisko diskusiju "Mediju vara un atbildība: cietušā dzīve pēc nozieguma", uz kuru aicināti Latvijas masu mediju redaktori. Diskusija notiks no plkst. 12:00-15:00 Valsts Policijas telpās, Čiekurkalna 1.līnijā 1, k-4.

Iesaki citiem:

Šodien Latvijas Valsts policija sadarbībā ar PROVIDUS rīko stratēģisko diskusiju "Mediju vara un atbildība: cietušā dzīve pēc nozieguma", uz kuru aicināti Latvijas masu mediju redaktori. Diskusija notiks no plkst. 12:00-15:00 Valsts Policijas telpās, Čiekurkalna 1.līnijā 1, k-4.

Kāpēc tiek rīkota šāda diskusija?

Mediju teiktajam ir vara radīt un iedvesmot, bet reizē arī graut un iznīcināt. Žurnālistu spēkos ir nostiprināt vērtības, uz kurām balstoties, cilvēki pieņem lēmumus, izsaka spriedumus un izšķiras par rīcību nākotnē.

Tieši mediju ziņā ir tas, kā tieši sabiedrībai tiek pasniegta informācija par likumpārkāpumiem, kā tiek intervēti cietušie, viņu tuvinieki un iespējamie aizdomās turamie. Vardarbības pieļaujamības līmenis sabiedrībā ir atkarīgs no tām vērtībām, kas cilvēkiem izveidojušās. Jāatzīst, šīs vērtības veido arī ceturtā vara – cilvēkiem pieejamie stāsti publiskajā telpā. Redakcionāli lēmumi par stāstu formu un saturu, kā arī žurnālistu darba specifika bieži vien var atkārtoti nodarīt pāri cietušajiem un būtiski ietekmēt viņu likteni.

Kā liecina iedzīvotāju aptaujas, vairāk kā puse no Latvijas iedzīvotājiem pēdējo gadu laikā ir sastapušies ar likumpārkāpumu, kas tiem sagādājis ciešanas vai radījis zaudējumus. Tie nav skaitļi, bet reāli cilvēki ar savu sāpi, likteni un sekām. Vardarbīgu likumpārkāpumu gadījumos sekas cietušā un viņu tuvinieku apziņā paliek vēl ilgus gadus pēc fizisko brūču sadziedēšanas. Alkas pēc sensacionālas informācijas un vardarbības spilgta atspoguļojuma mūsu sabiedrībā aizstāj spēju just līdzi un izprast cietušo vajadzības.

Kopīgās diskusijas mērķis ir ar savstarpēju padomu, atbalsta un iesaistīšanās palīdzību rast idejas, kā kopīgiem spēkiem mazināt līdzcilvēku viktimizāciju informatīvajā telpā un veidot līdzjūtīgāku sabiedrību. 

Iniciatīvu atbalsta Latvijas Žurnālistu asociācija.

Pasākumā piedalīsies Valsts policijas speciālisti, pārstāvji no PROVIDUS, centra "Dardedze", krīžu un konsultāciju centra "Skalbes", kā arī dalību apstiprinājuši pārstāvji no Latvijas Žurnālistu asociācijas, The Baltic Center for Investigative Journalism, "Bauskas Dzīve", "Latvijas Avīze", "Neatkarīgās Tukuma Ziņas", "Druva", TV3, LETA, LTV1, TVnet, Delfi, LNT, NRA, Diena.

 Diskusijas programma.pdf (427.57 KB)

 

Plašāku informāciju par diskusiju var saņemt pie Valsts policijas Sabiedrisko attiecību vadītājas Sigitas Pildavas, tālr.nr.: 67075088, e-pasts: sigita.pildava@vp.gov.lv vai pie PROVIDUS pētnieces Ilzes Dzenovskas, tālr.nr.: 67039326, e-pasts: dzenovska@providus.lv.

 

logo_en.gif  Šī iniciatīva tiek īstenota projekta "Atbalsta sistēma noziegumos cietušajiem Latvijā un citur" ietvaros. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Komisijas atbalstu un noris no 2011.gada jūnija līdz 2013.gada maijam. 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!