Diskusija „Atklātības metaforas un praktiskā rīcībpolitika – kā nodrošināt atklātības pievienoto vērtību?”

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS laipni aicina piedalīties diskusijā par atklātību trešdien, 24. aprīlī plkst. 17:30. Vieta: Alberta ielā 13, 6. stāvā.

Iesaki citiem:

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS laipni aicina piedalīties diskusijā par atklātību trešdien, 24. aprīlī plkst. 17:30. Vieta: Alberta ielā 13, 6. stāvā.

Atklātības tēma Latvijā bijusi neatņemama pretkorupcijas un tiesiskuma debašu sastāvdaļa vismaz piecpadsmit gadu. Tomēr joprojām ir daudzi līdz galam neatbildēti jautājumi:

  • Ko mūsdienās saprotam ar informācijas atklātību un ko no tās sagaidām?
  • Pie kādiem nosacījumiem atklātība vispār var sniegt vēlamos efektus?
  • Kas būtu jādara pilsoņiem, lai valsts publiskotie dati nepaliktu par apskatei izliktu, bet nevienam nevajadzīgu informāciju?
  • Vai Latvijā pastāvošās publisko personu informācijas atklātības normas un mehānismi ir atbilstoši iecerēto (vēlamo) mērķu sasniegšanai?

Diskusiju vadīs Valts Kalniņš, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētnieks.

Diskusijas paneļa dalībnieki:

  • Linda Austere, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS asociētā pētniece
  • Anita Brauna, nedēļas žurnāla Ir žurnāliste
  • Veiko Spolītis, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs
  • Inese Voika, Sabiedrības par atklātību – Delna padomes priekšsēdētāja

Diskusijas intelektuālais atspēriena punkts ir Lindas Austeres raksts Iestrēguši atklātības metaforās, kurš izdots Korupcijas °C sērijas ietvaros un ir pieejams šeit:http://korupcijas-c.wdfiles.com/local--files/korupcijas-c-parskati-nr-1-10/16LV.pdf

Piedalīšanās pasākumā, iepriekš reģistrējoties: info@providus.lv Pasteidzieties, jo vietu skaits ierobežots. Pēc diskusijas visi aicināti turpināt aktīvas sarunas pie vīna glāzes.

Diskusijas tiešraide būs redzama portālā Politika.lv.

Lindas Austeres pētījums sagatavots, un diskusija organizēta ar Sorosa fonda-Latvija finansiālu atbalstu.

Papildu informācija par diskusiju: valts@providus.lv

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!