Atslēgvārdi:

Video: Atklātības metaforas un praktiskā rīcībpolitika 1

Ko mūsdienās saprotam ar informācijas atklātību un ko no tās sagaidām?
Pie kādiem nosacījumiem atklātība vispār var sniegt vēlamos efektus?

Iesaki citiem:

Atklātības tēma Latvijā bijusi neatņemama pretkorupcijas un tiesiskuma debašu sastāvdaļa vismaz 15 gadus.

Tomēr joprojām ir daudzi, līdz galam neatbildēti jautājumi: Kas būtu jādara pilsoņiem, lai valsts publiskotie dati nepaliktu par apskatei izliktu, bet nevienam nevajadzīgu informāciju? Vai Latvijā pastāvošās publisko personu informācijas atklātības normas un mehānismi ir atbilstoši iecerēto (vēlamo) mērķu sasniegšanai?Diskusiju vada Valts Kalniņš, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētnieks
Diskusijas paneļa dalībnieki: Linda Austere - Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS asociētā pētniece, Anita Brauna- nedēļas žurnāla "Ir" žurnāliste, Veiko Spolītis - Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs, Inese Voika, Sabiedrības par atklātību – Delna padomes priekšsēdētāja.

Diskusijas intelektuālais atspēriena punkts - Lindas Austeres raksts "Iestrēguši atklātības metaforās", kas izdots sērijā Korupcijas °C:

Lindas Austeres pētījums sagatavots, un diskusija organizēta ar Sorosa fonda Latvija finansiālu atbalstu.

PROVIDUS organizētā diskusija notika 24.aprīlī

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Marty Paudrups Paudrups

Bravo diskutanti!!!! Jaaatdziistas ka esmu galiigi neatbildiigs Amerikas pilsonis. Vienkarshi pienhemu ka valdiibaa bija, ir, un vienmeer buus korupcija. Loti bagatie spej nopirkt valdiibas leemumus kaa veelas. Kautgan Ameerika ir pilna ar atklaatiibas centieniem, caurmeera pilsonhi ,kaa es, atmet ar roku, kad zinhaas sludina atklaatiibas peetinieciibas rezultaatus. Caurmeera pilsonhi ir aiznhemti ar ikdienas dziivi. Paldies Dievam ka ir motiveeti cilveeki kaa juus kas aizstaav cilveeku tiesibas. Visu labu.

Citi autora darbi