'Dedzinātāju tauta' un tās informatīvais atbalstītājs Emsis 8

Labrīt, lasītāji!

Pēc ilgāka klusēšanas brīža, par sevi ir atgādinājis, iespējams, visneveiksmīgākais premjerministrs, kāds Latvijai jebkad ir bijis Indulis Emsis -- tas pats, kurš premjerēšanas laiku pavadīja spriedelējumos par "tīklveida struktūrām," kuras it kā Latvijā diktējot notikumus, un kurš par visām varītēm centās Eiropas komisijā iebīdīt bēdīgi slaveno savas partijas "spīdekli" Ūdri. Tas pats, kurš pazaudēja diplomātu ar daudziem tūkstošiem dolāru, kurus viņam it kā bija aizdevis kāds, kurš it kā viņam bija pazīstams un kuri it kā bija domāti it kā traktora it kā pirkšanai. Pēc šī skandāla, paldies Dievam, I. Emsis saprata, ka laiks tīt makšķeres -- Damokla zobens bija jau neērti tuvu paurim.

Iesaki citiem:

Nu bijušais premjers nācis ar savu skaidrojumu par to, kāpēc Latvijā joprojām ir tik daudz idiotu, kuri katru gadu pavasarī piešķiļ uguni kūlas lauka stūrītim, labi zinādami, ka tā nevajag: "Latvija ir dedzinātāju tauta, un kamēr šī tauta eksistēs tikmēr dedzinās kūlu."

Piedodiet, Emša kungs! Dedzinātāju tauta??! Nu, jā. Es pat vakar vakarā aizdedzināju sveces svečturī, bet ar to arī apmēram mana dedzināšanas pieredze beidzas. Un ir ļoti liela atšķirība starp sveci vai pat ugunskuru un nekontrolētu dedzināšanu, kuras rezultātā iet bojā visa dzīva radība, tajā skaitā pietiekami bieži arī tā dzīvā radība, kura saucas cilvēks. "Tiesa nevienu nekad nav nobiedējusi, pat tad, kad par pārkāpumiem ir bijuši daudz bargāki sodi, nekā naudas sods – nekas cilvēka dabā nemainījās un arī turpmāk nemainīsies" -- tā tālāk vāvuļojis lielais vides aizstāvis Emsis. No tā acīmredzot varam secināt, ka nevajag arī īpaši satraukties, piemēram, par tiem, kuri tīši vai netīši aizdedzina mežu. Malači -- apstiprina tautas statusu "dedzinātāju" kategorijā! Šad tad uzrodas arī kāds piromāns -- nu, gatavs letiņš! Bravo!

Bet piemirsīsim uz brīdi par dabas bērnu, kuram nudien šajā jautājumā būtu bijis labāk paklusēt. Vai zināt, kas ir jaunākā un modernākā metode, ar kuru ugunsdzēsēji dzēš aizdedzinātu kūlas lauku? Viņi, tā ziņojis Valsts Ugunsdzēsības un gābšanas dienesta priekšnieks Ainārs Pencis, pilda maisus ar ūdeni ... un tad tos stiepj uz muguras, lai nokļūtu degšanas vietā (!!!). Tas, lūk, tāpēc, ka finanšu krīzes laikā ugunsdzēsējiem nav naudas, ar kuru bākā ieliet degvielu. Tā nu reiz ir fantastika, kuru diez vai varētu uzmurgot pat lielais murgotājs Emsis -- ugunsdzēsēji uz ugunsgrēku dodas kājām un ar ūdens maisu uz kamiešiem! Lūk, kur vēl ir nosodāmas bremzes, kuras kā nevar tā nevar saprast, ka kūlu dedzināt nevajag -- šīs bremzes valstij izmaksā pietiekami konkrētus līdzekļus. Un, izrādās, ar bijušā premjerministra informatīvu atbalstu. Tik tiešām murgs.

Jauku dienu visiem, kuri sevī nesaskata "dedzinātāju"!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (8) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

par dedzināšanu 16.04.2009 23:00
jādedzina ļoti agri un ar prātu. 1)izdeg sūna, un aug zāle; 2)kūlā šobrīd dzīvo milzums ērču - agrāk, kad dedzinājām (vēl nebija tik stingri aizliegts),auga zāle un pa pļavu mierīgi varēja staigāt un puķes lasīt, piemēram...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

dedzinātāja 12.04.2009 00:40
Riebjas klausīties nepārtraukto vāvuļošanu par kūlas dedzināšanu-tas ārprāts sākās tieši ar aizliegumu.Agrāk cilvēkiem tas nebija vaļasprieks, bet metode kā sakopt teritorijas, kuras kādu iemeslu dēļ citādi sakopt nebija iespējams-Latvijā nav tikai viegli appļaujami mauriņi(tā varbūt pilsētniekiem liekas)Ir arī slīkšņainas pļavas, kurās mitrās vasarās pat iebraukt nevar...nu iesakiet ko darīt ar šādu pļavu? Vai arī gadās silts rudens un zāle saaug septembrī līdz ausīm? Vectēvs kādreiz apara divus riņķus apkārt un svilināja nost.Kāpēc visu neara? Tāpēc,ka govij ganību vajadzēja..un zāle pēc dedzināšanas aug griezdamies..Biologi klusiņām jau ieminas, ka ir arī pozitīviā puse, bet tāds viedoklis nav populārs.Ja zāli nodedzina ļoti agri pavasarī, tad nekādas dzīvas radības arī necieš...nu ērces varbūt nabadzītes..

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FZSS 08.04.2009 19:45
Kārli! Mazo pašvaldību vadītāji pec tam tumšajiem ļautiņiem citēja šo tīklu teoriju! Nezināju smieties vai raudāt-tagad gan redzams! Par kūlu-smēķēšana valstij nodara vēl vairāk zaudējumu! Industriālā atpalicība-zaļo resursu izsārņot gaisā!!!!!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Kaža 08.04.2009 19:14
Kārli,
Sveci? Tikai un vienīgi? Apšaubu tavu latvietību :). Nu vasara tuvojas, droši vien dosies pie draugiem uz laukiem, nu taču kādu mazāku birzīti varēsi nokurināt:) :).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Terminators 08.04.2009 16:51
Ā, nu ja - paldies Kārlim! Kā jau vienmēr - ne vienmēr un visam piekrītu, bet tam tā ir jābūt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Terminators 08.04.2009 16:49
Mana piebilde - ir risinājumi no kuriem neviens nav ideāls, bet viens otru papildinot var sniegt rezultātus.
1. Informācijas par dedzinātājiem apbalvošana ar naudas balvām (teiksmi 20 procentu apmērā no ugunsdzēsēju izdevumiem konkrētā gadījumā vai konkrētu naudas summu;
2. Informācijas par dedzinātājiem publicēšana;
3. Rudenī un pavasarī zāles garuma uzraudzīšana;
4. Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi tām personām, kuras nosargā (vai pašas nededzina) savu īpašumu no dedzināšanas;
5. Informēšana par iepriekšējo gadu dedzinātājiem (pierādīšanas procesam vajadzētu būt pabeigtam).

Zinu, ka vairākās pašvaldībās ir tikuši izstrādāti saistošo noteikumu projekti ar atsevišķu minēto ideju ietvērumiem. Tomēr jautājums licies nenozīmīgs. Tagad man saka, ka četras tuvējās pašvaldības ar ugunsdzēsējiem vienojas par to, ka pašvaldība "oficiāli" dedzinās kūlu. Argumentācija - tāpat nodedzinās, labāk "oficiāli".

Domāju, ka ideja būtu laba, ja jautājums būtu tikai par drošību (kuru gan konkrētajos gadījumos neviens nenodrošina un negarantē), tomēr jautājums ir arī par dzīvo radību, kuras iznīcināšana taču kaitē mūsu florai un faunai. Iznīcinam savu dabu "ōficiāli"?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pingvīne 08.04.2009 15:54
zosij!Jā,kļūdies gan,ka tikai neesi pats Emsis,pat tad tu kļūdies.
Paldies Dievam,ka mums ir tāds izglītots,inteliģents žurnālists kā Kārlis.Jā,viņš ir emocionāls,bet tas arī ir liels pluss. Atšķiras no vietējiem zombētajiem briesmoņiem(es te nedomāju žurnālistus,bet pils un nepilsoņus kopumā),īstiem padomju produktiem.
Jā,pats būtiskākais-izglītība un inteliģence.
Paldies ,Kārli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zoss 08.04.2009 15:05
Arvien biežāk sāk likties ka Streips mums ir masonu, globālistu (nwo rīkļurāvēju) pabira, kas te iefiltrēta, tāpat kā Parex Melngailis.
Neesmu nekāds fans nevienai no pusēm, jo abas ir vienlīdz pretīgas līdz vemšanai, kā nekā - monetārās sistēmas vergi un upuri.
Varbūt kļūdos.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips