Daži aktuāli linki par vārda brīvību 5

Šeit ievietoju dažus, manuprāt, pat ļoti aktuālus linkus uz Jura Kažas rakstiem par vārda brīvību Latvijā.

Iesaki citiem:

Emuārs "Free Speech Emergency in Latvia"

Raksts delfi.lv - "Vārda brīvība IR visatļautība par 99.99%"

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sara 21.12.2011 16:19
Complete Film FOR Cost-free? PLEASE VISITA www.watchnewreleasemoviesonline.net The Final Exorcism is truly a horror film, set to become released on August 27, 2010 (USA). The film is written by Huck Botko Andrew Gurland and directed by Daniel Stamm, and stars Patrick Fabian as Reverend Cotton Marcus, Iris Bahr as Iris, Louis Herthum as Louis Sweetzer, Ashley Bell as Nell Sweetzer, Jamie Alyson Caudle as Satanic Worshiper, Tony Bentley as Gerald, Shanna Forrestall as Mrs. Cotton Marcus, Allen Boudreaux as Satanic Worshiper, Caleb Landry Jones as Caleb Sweetzer, Denise Lee as Nurse, Becky Fly as Becky, Logan Craig Reid as Logan, http://www.maybrand.com New Articles Cy Fahrenholtz as Congregation, Geraldine Glenn as Church parishioner, Cynthia LeBlanc as Church Parishioner, Elton LeBlanc as Church Parishioner, Christine Standfill as Church Parishioner http://www.hdryers.info replica watches , Sarah J. Thompson as Church goer and Justin Shafer as Justin Marcus http://www.somedresses.co.uk . Need to View AND DOWNLOADA

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista 02.12.2008 10:49
Lūk, godpilni iekļuvām par WSJ ar šo ...
http://sec.online.wsj.com/article/SB122809308553167889.html

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 26.11.2008 18:36
Piekrītu, ka vajag no visiem vienādu atbildību prasīt par viņu rīcību. Bet tanī pašā laikā nav jau nekādu mehānismu kā šo atbildību var paprasīt.
Un tanī pašā laikā ir jāzin, kurš būs tas, kas šo atbildību prasīs no cilvēkiem - valdība vai tomēr sabiedrība. Kā zināms - katrs sabiedrības indivīds ir atbildīgs sabiedrības priekšā par saviem darbiem un izteikumiem. No tā izriet tas, ka sabiedrībai ir jābūt tam, kas vērtē kāda tās indivīda atbildību.
Un vienīgais veids, kā atgriezenisko saiti saņemt no sabiedrības dažnedažādos jautājumie, ir referendumi un aptaujas. Kā zināms referendums ir ļoti dārgs un laikietilpīgs process... Aptaujas ir daudz lētākas, bet aptver daudz mazāku cilvēku loku. Tāpat aptaujas ir daudz vieglāk viltojamas un ietekmējamas.
Bet tas nebūt nenozīmē, ka no šīs idejas par speciālajām aptaujām vajag atteikties. Aptaujas ļautu noteikt sabiedrības viedokli par kāda tās indivīda darbiem un rezultātus publicēt medijos. Tik tālu viss ir vienkārši un skaidri.


Domāju, ka tas ir labs pamats pastāstīt kāda šajos jautājumos izglītota cilvēka ieteikumu.

Ar aptaujas publicēšanas brīdi konkrētajam sabiedrības indivīdam mainīsies reputācija. Ja viņš sabiedrībai ir melojis vai kautko aizdomīgu darījis, tad pēc aptaujas šis cilvēks iemantos negatīvu reputāciju kopējā skalā un viņa reitings kritīsies. Visi šie aptauju dati tiktu glabāti datubāzē un jebkurā brīdī, katrs sabiedrības indivīds attiecīgajā mājaslapā varētu aplūkot jebkura cilvēka reitingu, un viņa reputāciju kopā ar tā portfolio (jeb visus viņa populāros/nepopulāros darbus un izteikumus).

Kāpēc reputācijas noteikšana ir vajadzīga?
Tā rezultātā, pienākot vēlēšanām, sabiedrība sapratīs - kas ir vislielākie meļi un blēži. Tāpat sabiedrība varēs arī noteikt cilvēkus ar vislielāko reputāciju un kompetenci.

Šie dati varētu palīdzēt arī noteikt blēžu un respektējamo indivīdu īpatsvaru katrā partijā.

Paldies par pacietību tiem - kas izlasīja. Un neaizmirstiet pievienot komentāru, jo šādu sistēmu izveidot ir reālāk par reālu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 26.11.2008 17:52
Tas ir abstrakts un man pilnīgi neinteresants jautājums – kurš noteiks to, kuri ir „izauguši” brīvībai un kuri ne? Kādi būs kritēriji? Man liekas, ka vienkāršāk un taisnīgāk ir, ja visi pilngadīgie pilsoņi bauda vienādu pakāpi brīvības, bet tanī pašā laikā no viiem var prasīt arī motivēt savu rīcību, argumentēt un uzņemties atbildību. Tomēr šinī gadījumā runa jau nav par to, ka aizturētie to nebūtu pratuši – Juris Kaža raksta par izpildvaras iestādi, kura, šķiet, uzskata, ka stāv pāri Satversmei un starptautiskajos līgumos noteiktajām tiesībām un brīvībām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

liigotante 26.11.2008 13:01
Vai viena liela daļa cilvēku ir izauguši brīvībai? Liela brīvība reizē ir arī liela atbildība. Dažs labs negrib ne atbildību, ne brīvību. Gan jau kaut kā.

Citi autora darbi