Atslēgvārdi:

Dagrūd mēli, redzēsi...! 4

Pagurums. Un neticība. Ka būs citādāk. Pat nepieļaujot, ka varētu būt labāk. Valdības kā zvaigznes. Nē, kā mušas. Krīt. Un mēs tik gaidām, kas tālāk. Un mums neviens nevar pateikt, kā tad tālāk būs būt. Vismaz – kā vajadzētu, kā gribētu. Ir solījumi, bet pagaidām, šķiet, tukši. Un ticības nav.

Iesaki citiem:

Jaunlaiku nelaime – komunikācijas trūkums. Nē, nu ar mums jau it kā runā. Stāsta. Vajadzētu tā kā tā un tā kā šitā. Un vispār jau vieniem no viņiem nav kauns acīs skatīties, jo strādājuši pēc labākās sirdsapziņas, un otriem tāpat – nav kauns acīs skatīties, jo gribējuši strādāt, bet tikai, nelaime, nav pie strādāšanas laisti. Toties tagad – ja atkal vai vēlreiz pie varas palaidīs, tad gan – tad mēs redzēsim brīnumus zilus un zaļus. Ei, Pindacīš, dagrūd pie pletīzera mēli, tad Rīgu redzēsi! Mēs tā mēli pie karsekļa esam dagrūduši, uj, cik reižu – vai katrās vēlēšanās, vai pie katras jaunas un jauni vecas valdīšanas - un redzējuši – ne tikai Rīgu. Viskautko. Tagad skatām un baudām krīzi.

Un tagad atkal mums ir iespēja, jo krīzes jau ir iespēju laiks. Tik jānotic. Tik jautājums – kam ticēt? Un ko sagaidīt? Vai gaidīt, bet varbūt atkal – ar grābekļiem un dakšām, un vircas spaini uz muižas māju?

Mēs esam pacietīgi. Sasodīti pacietīgi. Mēs gaidām, kad ar mums runās. Un, kad runā, mēs klausāmies. Mums no Domburšova rāda tabulu stabiņus un stabiņu tabulas, mums uzskaita – viens, divi, trīs utt. Un mēs ļaujam, lai mums uzskaita. Ne tikai darāmos darbus un krīzes draudus, bet – lai mums uzskaita ar stibiņu pa ribiņu - ne jau par mūsu, bet par kungu nepadarīto. Par noslinkoto, par nozagto, par neizprasto un tāpēc neizdarīto, par nogulēto un par novienalgoto. Un, jā, vispār jau arī par mūsu novienalgoto. Jo mēs jau arī – ne mazāk pie vainas. Tāpat kā viņi – ne balti un ne pūkaini. Arī – nesapratuši vai negribējuši saprast, vienaldzīgi vai par maz ieinteresēti, nevarīgi vai – negribējuši prasīt atbildību, bet iztikuši ar drupaču no saimniekgalda, ar atmestu rubuli no muižniekgala. Mums pietika ar bruģi. Smuku bruģi. Un ar stabilitātes garantu. Ar dievvārdiem.

Mēs esam pacietīgi un joprojām klausāmies. Un ziņkāroti gaidām – nu, kam šoreiz dagrūdīsim mēli? Baigi interesē! Mož, būs kas vairāk par krīzi. Mož pavisam riktīgu bankrotu redzēsim! Baigi interesanti!

Mēs klausāmies, bet mums neviens nestāsta, kur mēs iesim. Ja iesim. Vai kā stāvēsim, kā mīņāsimies, ja paiet nevarēsim, ja pat parāpot nevarēsim. Mēs gaidām. Ziņkāroti? Nu – varbūt daļa. Bet cita daļa – paguruši, nomākti un nelaimīgi, bet vēl vienalga – pacietīgi. Esam tak izturējuši cikturtās okupācijas. Esam tak visādus jūgus uz saviem pleciem turējuši. Vai tad tagad neizturēsim savējo okupāciju? Savējo jūgu? Ar smuku bruģi, ar ilgām pēc stabiltātes garantijām un ar dievvārdu liekulīgās mutēs. Mums patika. Mums pietika. Un mēs izturēsim. Tikai – būt pacietīgiem. Un sagaidīt trešdienu, kad varbūt būs pienācis Valda patiesības mirklis un mēs uzzināsim, pie kā tagad dagrūžam mēli. Vēl tikai – līdz trešdienai jānodzīvo. Vēl tikai jāpaciešas.

Kārtējās gaudas, teiksit? Nu - kā tad! Es jau tak ar' - tikai viena no jums.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (4) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis -> Kalvis 24.02.2009 16:07
Zalāna līderisma kursi man atgādina to veidu kā scientologi panāk savu biedru biezādainību un ignoranci pret publisko kritiku un nosodījumiem kā arī psiholoģiski (nevis tikai ar argumentiem) sakaut savu oponentu neatkarīgi no nekā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis 24.02.2009 12:10
Žurnālistiem būtu labi mēģināt atrast, kas ir tas, kas mūs no krīzes izvilks ārā. Nē - nevis paildzinās agoniju, vai varonīgi cīnīsies ar pašu radītām grūtībām, bet dos labu iespēju atkal virzīties tālāk - kopīgi strādājot latviskas Latvijas labā. To droši vien nav viegli atrast - purvā apkārt ir visādas maldugunis. Bet žurnālistam ir jāsaredz ceļš ārā no tā visa - nedrīkst pasīvi nolaist rokas vai vēl sliktāk - aicināt citus līdzi uz purvu.

Šo dzīves uztveri var apgūt - reģionālās reformas ministrs E.Zalāns pirms dažiem gadiem apmeklēja "Академия Лидерства" (līderisma akadēmijas) kursus - cilvēku ar pozitīvāku domāšanu grūti atrast. Tie nepavisam nav vienīgie - ir daudz kas līdzīgs arī citur pasaulē. Var, protams, raukt degunu - ka kursus vada krievi, ka viņiem nav akadēmiskie papīri, kas ļautu pasniegt to un šito... Bet paradoksālā kārtā šādi kursi (bet, protams, arī citas sevis pilnveidošanas nodarbes) var sniegt tieši mums paguruma brīdī nepieciešamo amerikānisko personības transformēšanos - ka mēs NEKAD nevainojam citus, meklējam iespējas SEVĪ, skatāmies nākotnē un cenšamies sasniegt rezultātus.

No šī viedokļa žurnālistam ir labāk uzrakstīt par to, kā izdevās sevi pārvarēt un doties pavasara laivu braucienā (vai izcept garšīgu torti, vai salabt ar kādu cilvēku), nevis stāstīt par to, ka visas valdības ir sliktas. Ja kāds to tomēr nespēj, tad ir labāk sākt sakārtot savu apziņu - jebkurā sev pieņemamā veidā.

Piebildīšu, ka šis koments nav reklāma personības izaugsmes treniņiem, vēdiskajam dzīvesveidam vai citiem "čūsku eļļas" pārdošanas gadījumiem - jo tie ir tikai iegansts, lai cilvēks sāktu strādāt pats ar savu domāšanu; lai saredzētu sevi kā problēmas atrisinājumu, nevis problēmas daļu. Vienkārši mūsdienu politiku ir jācenšas saprast, ņemot to visu vērā - citādi pozitīvismu ir ļoti viegli pazaudēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs 24.02.2009 10:03
"Mož pavisam riktīgu bankrotu redzēsim! Baigi interesanti!"
--------
Ne tikai redzēsim, bet arī piedzīvosim. Pamodīsimies. Atradīsim sevi valststībā bez sienam, grīdas, vai griestiem. Apjēgsimies, ka vairs neesam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 24.02.2009 01:13
Piekrītu tam, ka daļa no ļaudīm jau ar nepacietību gaida, kad valsts būs galīgi auzās. Jo tuvāk tam, jo labāk. Kaut vai revolūcija! Un jo trakāk jo interesantāk.
Ziepju opera realitātē. Garlaicīgi taču būtu, ja nekas nemainītos...

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja