Atslēgvārdi:

Citādi jau nevar, kā vien negodīgi -- paldies, Providus! 15

Labdien, lasītāji!

Sabiedriskās politikas pētījumu centrs Providus nule kā ir pabeidzis ļoti svētīgu darbu -- ilgstošu monitoringa projektu par to, cik godīgi vai, tieši otrādi, negodīgi pret šī gada Saeimas priekšvēlēšanu kampaņu izturējās politiskās partijas un to apvienības, politisko partiju un to apvienību sabiedrisko attiecību kūrētāji, kā arī kolēģi no masu informācijas līdzekļu pasaules.

Iesaki citiem:

Vispirms, liels paldies Providus ļaudīm par paveikto darbu. Kādam tas bija jādara. It kā mazdrusciņ vienu kājas pirkstu attiecīgajā dīķī iemērca Kleckina vadītais kantoris, bet tad, kad tas nolēma, ka televīzijas raidījums, kurā uz grīdas ir vienas konkrētas politiskas partijas simbolika, nav uzskatāms par aģitējošu, ar to arī viss par šo kantori bija pateikts. Providus cilvēki monitorēja aktīvi un, kā teicu ilgstoši. Cepuri nost. Protams, un to atzīst arī pētījuma autori, ne visos gadījumos var būt runa par slēpto reklāmu šī vārda klasiskajā nozīmē, jo tādā gadījumā būtu jāpierāda, ka kāds ir maksājis un kāds ir naudu saņēmis. Šajā ziņā mēs vairs neesam tālajos 90. gados, kad politisku partiju līderi atklāti dižojās par to, kuram ir lielāka "melnā kase," un viena laikraksta redaktors varēja dižoties par to, ka viņš par laikrakstā drukātajām "intervijām" ir saņēmis lielāku naudu nekā kolēģi citur. Un par to paldies Dievam. Bet šoreiz runa nepārprotami un tomēr ir bijusi par negodīgumu. Negodīgumu ij politikā, ij arī, un Dievam žēl, žurnālistikā.

Protams, nav nekāds pārsteigums, ka vislielākais skaits negodīgu paņēmienu (un tas ir ļoti maigi teikts, ka vislielākais) bija Šlesera un Šķēles politveidojumam. Ko gan citu varējām gaidīt no šiem kungiem? Vai ir vērts atkārtot jēdzienus "Jūrmalgeita," "šofera dēls" "muļķi, idioti un putniņi," "Kempmayer," "Mākoņi," "Minhauzens" u.tml.? Droši vien, ka nē. Bet attiecībā uz to, ka šis nu reiz bija veidojums, kurš priekšvēlēšanu laikā bija gatavs darīt absolūti da jebko, lai tik tiktu pie siles, ir sakāmas divas lietas. Pirmkārt, kauna nevienam nav? Piemēram, kādreizējam kolēģim Romānam Melņikam, kurš vismaz pēc idejas kaut ko saprot par godīgumu politikā un it īpaši žurnālistikā? Un, otrkārt, absolūti piekrītu tam, ko vakar kādā intervijā teica politoloģe Ilze Ostrovska: "Es tikai nevaru saprast vienu lietu – no kurienes radušies tie 7,65% vēlētāju, kas atbalsta "Par labu Latviju"? Divus ar pusi es vēl varētu izskaidrot: aptuveni 18 000 piekritēju, pielīdēju, visādi citādi atkarīgo plus caurkritušo biznesmeņu, bet kur tad radušies tie 5%?" Tieši tā.

Vairāk nekā 300 Providus vērtējumā apšaubāmu darījumu. Vairāk nekā 300!!! Gandrīz vai visām pārējām partijām KOPĀ tik liels skaits nesanāk, lai gan kādu brīdi "Saskaņas centrs" un tā informatīvie "atbalstītāji" atsevišķos "krievvalodīgajos" laikrakstos pacentās gan, un kā vēl pacentās. Te nu ir jānonāk pie citas lietas, par kuru minētajā intervijā Ostrovska un kolēģi runāja, proti -- par to, vai Vienotības uzvara ir vismaz daļēji pieskaitāma domai, ka vēlētāji cita starpā politikā vēlas tomēr redzēt godīgumu? Ostrovska teica, ka jā. Sabiedrisko attiecību speciālists Arnis Lapiņš teica, ka "neesmu saticis nevienu cilvēku, kas būtu balsojis par GODĪGUMU" (izcēlums laikrakstā). Acīmredzot ne ar tiem cilvēkiem sabiedrisko attiecību speciālists ir runājis. Jo es personīgi pilnīgi noteikti balsoju ar domu, ka varbūt nākamajos četros gados mums vairs nebūs jādzīvo banānu republikā, kuru pārvalda tikai sevī ieinteresēta (atvainojos, Zemīša jaunskungs un Kolātes jaunkundze, atvainojos) banda. Es personīgi pilnīgi noteikti esmu priecīgs, ka Saeimā ir ievēlētas tādas personas, kā Aleksejs Loskutovs, Lolita Čigāne, Rasma Kārkliņa un Ojārs Kalniņš, no kuriem var sagaidīt, ka šāda attieksme viņiem nebūs pieņemama nekur, tajā skaitā arī pašiem savā partiju apvienībā ne. Es balsoju par GODĪGUMU. Un nebalsoju par Šlesera un Šķēles biznesa projektu tāpēc, ka šie kungi GODĪGUMU neatpazītu arī tad, ja tas piezvanītu pie durvīm, pasniegtu lielu ziedu buķeti un konjaka pudeli, un abus censoņus nobučotu uz abiem vaigiem un vēl uz lūpām. Tajā skaitā domājot arī par to, ka pēdējā dienā pirms vēlēšanām, kad pēc idejas partijas vairs aģitēt nedrīkstēja, kādam likās laba doma, pilsētas ielās izvietot tos Ozoliņa plakātus par "hokeju." Laikam vismaz labi, ka astotais numurs Latvijas hokejā nepagadījās kādam no tiem spēlētājiem, kuri latviešu valodu neprot. To pat Šlesera un Šķēles biznesa projektam varbūt būtu bijis grūti paskaidrot. Vai varbūt arī ne. Droši vien arī tas viņiem ir pie pakaļas.

Te centrālā lieta tomēr ir pārliecība, ka politikā nu nekādi nevar iztikt bez šeptēšanās. Visos amatos tikai "savējie." Viss īpašums kaut kādās tur ofšoru ķēdēs. Melošana acīs skatoties. Savi garie, netīrie pirksti vēja enerģētikas ražošanā, atkritumu apsaimniekošanā, digitālās televīzijas ieviešanā. Vēl un vēl un vēl un vēl. Ja citādi nevar, tad labi, ka vēlētāji šajā gadījumā minētajiem censoņiem iedeva kurvīti.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (15) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Leonards no Latgales 10.10.2010 08:47
Neskatoties uz to ka Jūs esat mazākumā no 6 000 000 000 kopā ar , varētu teikt, vienu no maniem iemīļotākajiem dziedātājiem Eltonu Johanu,es Jūs uzskatu par labāko Latvijas žurnālistu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Madris-Diesel 10.10.2010 07:08
Tev ar loģiku pašvaki.Ja laupītājs tevi aplaupījis un tu redzi, ka viņš laupa citu, kam tu ej palīgā ...laupītājam !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zmanieties! 09.10.2010 14:42
Kādēļ parādu piedzinēji vēršas pret cilvēkiem, neredzējuši, vai starp firmu un parādnieku ir noslēgts līgums?

Parādu piedzinēji no firmām neprasa līgumu kopijas, jo šādu piedziņas lietu ir daudz. Viņiem jāprasa līguma kopija, ja saņem sūdzību no cilvēka, ka nekāda līguma nav.

Kur šīs firmas iegūst personas datus, jo rēķinos ir norādīta visa informācija par cilvēku?

Tiešām, rēķinos ir norādīta plaša informācija, ieskaitot, piemēram, personas kodu. Kur šie dati ņemti, to, protams, neizdodas noskaidrot. Iespējams, šie cilvēki citās firmās izpildījuši anketas, norādot savus personas datus, jo pretim dotas piecu procentu atlaižu kartes. Citas firmas var arī neievērot Fizisko personu datu aizsardzības likumu un šo informāciju izplatīt vai pārdot tālāk. Tāpat ir arī sociālie tīkli, kur nereti cilvēks ieliek daudz informācijas par sevi.
===================================
Šis ir citātiņš no viena raksta "Latvijas avīzē".
Cilvēki, esiet uzmanīgi, viens komentētājs ar niku "Kārlis Streips" komentāros ir prasījis, lai cits komentētājs publisko savu vārdu, uzvārdu un personas kodu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


sorosa šakālis 09.10.2010 12:32
Vissmieklīgākais būs ,kad Vienotība sāks atgūt vēlēšanās izdoto miljonu eiro !
Tad ar Streips kko murgos par GODĪGUMU ?
Jebšu Kārlis ir tik naivs , ka domā ka tādu naudu Latvijā var saziedot partijai un neko neprasīt atpakaļ ? :DDD

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Diesel - MADRIS 09.10.2010 00:50
Izcils izvēles vadmotīvs - balsot par to, par ko vairāk negatīvās reklāmas... Pat īsti nevar saprast - smieties vai raudāt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Janka 08.10.2010 18:30
Starp citu no šī pētījuma izriet, ka ZZS (tātad Lembergs) ir godīgāks par Vienotību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 08.10.2010 18:24
Ar godīgumu Latvijā ir viena būtiska problēma, kā jau ar mazākuma īpašību (vismaz politikā)- ja tev līdz ar to nepiemīt arī caursišanas spējas, savu godīgumu varēsi iebāzt. Un tieši caursišanas spēja ir tas svarīgākais, jo, piemēram, Dombrovskis vai nu ir ļoti gudrs vai tiešām nekur tā īsti nav iepinies, taču premjers no viņa ir reti tizls...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis 08.10.2010 18:07
Streipa kungs joprojām žļemmā veco tēmu. Nu, kādas paris nedēļas jau vēl var atgremot "jūrmalgeitu" un "šofera dēlu", bet tad cien. bloga autoram draud stagnācija, jo un jau nīstie ir zaudējuši un lasītājam viņu ķengāšana kļūst garlaicīga. Sāciet meklēt "jaunus objektus".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Madris 08.10.2010 17:21
Pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām tik daudz negatīvas reklāmas bija par Lembergu, ka biju spiests balsot par viņu. Tagad tāda samazgu jūra gāzās par Šleseru.Jūsu uztverē antireklāma nav reklāma, tāpēc tie nav vēlēšanu izdevumi. Man gan liekas, ka tas ir vismaz neētiski, ja neteiktu vairāk.Un atļaujiet pasmieties par pētītāju objektivitāti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

providus => Mg 08.10.2010 16:37
Muļķības. http://www.politika.lv/temas/mediju_kritika/12875/

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mg 08.10.2010 16:35
Uz pagājušajām Saeimas vēlēšanam Delna un/vai Providus (es neesmu sapratis ar ko šīs organizācijas atšķiras) minitorēja administratīvā resursa izmantošanu, bet neuzskaitīja slēpto reklāmu presē un TV. Uz šīm vēlēšanām ir otrādi. Drīkstat 3 reizes minēt kāpēc tā :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


degvīns 08.10.2010 15:46
Sreipa kungs liekuļo (tāpat kā daudzkārt). vai viņš gandrīz katrā savā pārraidē, vienalga radio vai LTV nekritizēja bez izņēmuma visas partijas, izņemot, protams, Vienotību, kur smagākai vārdi tika veltīti vienīgi E. Repšem, kurš nekandidēja un uz ministra amatu arī acīmredzot nepretendēs. Tā arī ir galvenā liekuļa taktika, jo vēlētājs nav tik dumjš lai nesaprastu: visi ir slikti, bet Vienotība iespējams ir laba, ja nebūtu Repšes. Otrkārt, varu atgādināt, ka Streipa kungs solīja svītrot visus vecos deputātus. Bet Saeimā ir iekļuvuši lielākā veco politiķu daļa no tām organizācijām, kas veido Vienotību. Tomēr tagad tā beidzot atklāti atzīta par labu, jo klāt nākuši daži "meierovicēni". "Vācies uz būdu, Penelope," teica Odisejs, dodamies karā. To pašu gribētu ieteikt Streipam un, atvainojiet, bandai, ko viņš atbalsta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

umors 08.10.2010 13:20
Bet Alfonso- vai jūs arī esat pārliecināts, ka iestādes vadītājam jāpārzina katra padotā personīgā dzīve? Es domāju to dzeršanu, kuras dēļ darbinieks kļuva nolaidīgs un pierunāties spējīgs uz zādzību? Ir ļaudis,kuri tā spriež par citiem, kamēr pašus tas neskar, tur arī -3.....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alfonso Trīcvaidziņš 08.10.2010 13:07
Spriežot pēc šī PROVIDUS monitoringa visgodīgāk no Saeimā iekļuvušajām partijām ir izturējusies Nacionālā apvienība "Visu Latvijai! - TB/LNNK". Bet protams ņemot vērā, ka Streipa kungs atbalsta Vienotību, tad šādu faktu savā blogā neuzskatīja par pieminēšanas vērtu. Tā jau laikam darbojas tie profesionālie žurnālisti, izceļ tikai tos pozitīvos faktus, kuri runā par labu viņu politiskajām simpātijām. Gluži tā pat, kā rīkas Atkarīgā rīta avīze.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alfonso Trīcvaidziņš 08.10.2010 12:45
Spriežot pēc informācijas lapā www.kandidatiuzdelnas.lv Aleksejam Loskutovam ir slikta reputācija. Viņš ir novērtēts ar -3. Tieši tikpat slikta reputācija ir arī, piemēram, Andrim Ārgalim no PLL. Vai tiešām Streipa kungs ir priecīgs, ka cilvēki ar tik sliktu reputāciju tiek ievēlēti Saeimā?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips