Atslēgvārdi:

Cilvēki un dzīvnieki 4

Kad laukos nomira mana omīte, mēs mēģinājām pārliecināt opapu paņemt sunīti – lai viņam, vecam cilvēkam dzīvojot mājās vienam, būtu kompanjons, jo citu mājdzīvnieku viņam nebija. Opaps stingri iebilda ar šādu argumentu: jaunībā viņam bijis uzticams suns, kurš, kad opaps aizgāja dienēt un pēc tam karā, no bēdām nomira. Opaps negribēja sagādāt līdzīgas ciešanas vēl kādam dzīvnieciņam, kurš viņu pārdzīvotu.

Iesaki citiem:

Es šo bērnības epizodi atcerējos pēdējās nedēļās, kad mediji izplatīja informāciju ne tikai par mirstošiem cilvēkiem Gruzijā, kur notiek karš, bet rādīja arī vairāk kā 20 (!) līdz nāvei novārdzinātus suņus tepat Rīgas pievārtē, ko miera laikā badā mērdējuši cilvēki. Internetā pieejamas Babītes pagastā mērdēto suņu fotogrāfijas.

Foto un video liecības par nabaga dzīvnieciņiem ir līdz asarām šokējošas, bet vēl šokējošāka bija pašvaldības un atbildīgo dienestu attieksme, ko atspoguļoja televīzija: Pārtikas un veterinārais dienests uzskata, ka „saimnieci nevarot vainot par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, jo visi suņi ir vakcinēti pret trakumsērgu un mājās bijusi 70 kg sausās suņu barības, kā arī medikamenti“ (citāts no vakardienas „Panorāmas“, ko var noskatīties šeit). Amatpersonas laikam bija aklas un/vai bez sirds. Par laimi aktīvas sabiedriskās organizācijas un mediji turpina uzturēt šo ziņu sabiedriskajā dienaskārtībā, kas olimpiādes un kara Gruzijā laikā nav viegli ... Vakar arī ziņots, ka policija par šo gadījumu ierosinājusi krimināllietu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, par ko draud cietumsods.

Ceru, ka suņi izdzīvos (viens kucēns jau ir miris), cilvēki saņems sodu, un mediji turpinās ziņot par vardarbību pret dzīvniekiem, lai cik neticami un asinis stindzinoši mums tas liktos: pēdējā mēneša laikā vien skaļi izskanējušas ziņas par kaķēnu, kas atdots saplosīšanai sunim, pakārtu suni, suni, kas mežā piesiets pie koka un pamests nomiršanai, jaundzimušu kucēnu izmešanu atkritumu konteinerī. Varmākas dzīvo mūsu vidū un apkārtējo – kaimiņu un sabiedrības – vienaldzība, atbalsts vai apzināšanās un aktīva iejaukšanās būs izšķiroša tam, kādā vidē visi kopā dzīvojam uz priekšu. Piemēram - ziņot par vardarbības gadījumiem pret dzīvniekiem un atbalstīt sabiedriskas organizācijas, kas šīs ziņas novada līdz amatpersonām un medijiem.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (4) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

xxx 01.10.2009 14:29
Riktīgs stūlbums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Shadow 21.08.2008 17:55
Piekrītu Gatim - tie, kas jūt gandarījumu, mokot dzīvniekus, nejūtīs sirdsapziņas pārmetumus, darot pāri arī cilvēkiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 21.08.2008 12:55
Ir tikai viens solis, lai pārkvalificētos no dzīvnieku spīdzinātāja uz cilvēku spīdzinātāju. Esmu pilnīgi drošs, ka šādi cilvēki izaug vardarbīgās vai alkaholiķu ģimenēs vai arī bērnībā aiz garlaicības meklējot dažnedažādas izklaides un laika nosišanas nodarbēs.

Ja vēlamies problēmu risināt saknē, tad mums ir nepieciešams domāt par mūsu jaunāko paaudzi, nodarbinot un skolojot viņus tā, lai viņiem neatliek laika un vēlēšanās sliktajām un nevajadzīgām nodarbēm. Tad arī izaugs vairāk kārtīgi un civilizēti ļaudis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IlzeS 20.08.2008 12:34
Ai, Krista, vēl pirms pāris dienām braucu garām tai mājai. Un divi sunīši tur bija redzami - gandrīz bez spalvām, tādi izvārguši. Vēl padomju gados maniem vīra vecākiem bija pieklīdis sunītis, visticamāk, ka no tām pašām bēdīgi slavenajām Rogu mājām. Viņi bija veduši atpakaļ, bet saimniece noteikusi, ka nav gan viņas suns. Tā nu mazais suņuks, kurš bijis ļoti novārdzis, nonācis daudz labākos apstākļos, nodzīvoja garu mūžu. Ar šo visu gribēju teikt, ka šīs mājas un suņi nav problēma tikai šodien, bet jau daudzus gadus. Nezinu, ko vajadzētu darīt ar šādiem cilvēkiem, bet man šķiet, ka cietumsods būtu mazākais, ko viņi ir pelnījuši.

Citi autora darbi
Krista 1284

Ar ko nosist politiķi 18 Autors:Krista Baumane

Krista 1284

Netīrais grāvis 9 Autors:Krista Baumane

Krista 1284

Astoņpadsmit 8 Autors:Krista Baumane