Cik politiķi tērēs 10. Saeimas vēlēšanām?

PROVIDUS sāk skaitīt politisko partiju tēriņus 10. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņai, tajā skaitā politiskās reklāmas, kas izvietotas pirms oficiālā kampaņas perioda sākuma - 5. jūnija.

Iesaki citiem:

Arī pirms šogad gaidāmajām Saeimas vēlēšanām Sabiedriskās politikas centrs Providus monitorēs politisko reklāmu izmaksas – mūsu mērķis ir pārliecināties par to, vai kampaņas gaitā tiek ievērots likums. Partijām, kas vēlēšanās piedalās visos piecos Saeimas vēlēšanu apgabalos, ir ļauts reklāmas izdevumiem tērēt ne vairāk kā 571 211,72 latus. Citiem priekšvēlēšanu reklāmu izvietotājiem “griesti” ir  2700 lati. Monitoringa datus PROVIDUS publiskos aptuveni reizi divās nedēļās portālā politika.lv.

Vairākas politiskās partijas/politiķi izvietoja politisko reklāmu pirms 5.jūnija, kad sākās oficiālais priekšvēlēšanu kampaņas periods. Tautas kustība "Par labu Latviju"  līdz 5.jūnijam izvietotais televīzijas reklāmu apjoms ir ievērojami lielāks nekā  2009.gada vēlēšanu kampaņā izvietoja jebkura no politiskajām partijām (pat neskaitot kustības par 30 000 latiem apmaksāto raidlaiku LNT). Dati par politiskajām reklāmām, kas izvietotas pirms oficiālā kampaņas sākuma pieejami šeit.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!