Ceļu policijas lēmumu kvalitātes monitorings

  • Projekta norises laiks: 02.03.2009. - 01.12.2010.
  • Projekta izmaksas: 15 956,48 EUR
  • Finansētājs: Sorosa fonds-Latvija
  • Kontaktpersonas: Gatis Litvins

Projekta mērķis ir izanalizēt administratīvā pārkāpuma lietvedības kvalitāti ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu lietās, tādējādi radot noderīgu izziņas materiālu, kurā konstatētu izplatītākās kļūdas un nepilnības ceļu policijas rīcībā un izdotajos administratīvajos aktos, kā arī sniegtu risinājumus, kuri nākotnē palīdzētu novērst konstatētās problēmas.

Iesaki citiem:

Administratīvo pārkāpumu lietas būtiski atšķiras no citām administratīvajām lietām. Administratīvo pārkāpumu procesā pret personu tiek piemērota ne tikai valsts pārvaldes vara, kā tas ir jebkurā administratīvajā procesā, bet tiek realizēta arī sodošā funkcija, proti, persona tiek administratīvi sodīta par prettiesisku rīcību ar likumā noteiktā soda piemērošanu. Ļoti svarīgi, lai ceļu policijas rīcība atbilst normatīvo aktu noteikumiem, jo tās rīcības rezultātā pasliktinās pie administratīvās atbildības sauktās personas stāvoklis.

Administratīvā pārkāpuma lietas ir viena no skaitliski lielākajām lietu kategorijām, kuras izskata administratīvās tiesas un rajonu (pilsētu) tiesas. Līdz ar to, lai uzlabotu administratīvo aktu un policijas rīcību kvalitāti un varētu samazinātu tiesā pārsūdzētu lēmumu skaitu, būtu jāidentificē visbiežāk pieļautās ceļu policijas kļūdas.

sfl_grey.gif

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi
509580899 3a30e69a77

Mehānismi cietušo kompensācijai kriminālprocesā Eiropas Savienībā Autors:Ilona Kronberga, Gatis Litvins, Sanita Sīle, Ilze Dzenovska