Bremzes integrācijai 1

Diena, 12.04.2001.
Rubrika: 3. lpp.

Iesaki citiem:
Diena lv logotips s

Pagaidām nav skaidrs, vai gada sākumā valdībā akceptētā integrācijas programma drīzumā varētu sākt reāli darboties, jo vēl aizvien kavējas integrācijas projektu naudas turētāja un dalītāja - Sabiedrības integrācijas fonda - likuma pieņemšana. Kaut likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā, Saeimas deputāti ar to nav apmierināti un uzskata, ka fonda darbības nodrošināšanai paredzēts pārāk liels administratīvais aparāts, bet valsts kā vienīgā fonda īpašniece varētu mazināt starptautisko donoru uzticamību fondam.

Apkopojot iebildumus, iecerēts īsā laikā likumprojektu pārstrādāt, lai jau ap Jāņiem to varētu pieņemt Saeimā galīgajā lasījumā. Taču, neskatoties uz fonda izveides novilcināšanu, ANO Attīstības programma (UNDP) jau piešķīrusi 420 000 ASV dolāru finansējumu integrācijā iesaistīto institūciju kapacitātes celšanai. Konkrētu integrācijas projektu realizēšanai UNDP finansējumu sola jau tuvākajā laikā.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Raivis 24.11.2001 15:15
Integraaciju politikaa saprot kaa dazhaadu dalju apvienoshanos vienaa veselumaa kopiigu meerkju sasniegshanai. Skan skaisti. Tachu analiitiski domaajosham cilveekam rodas jautaajums - kaads ir meerkjis. Uzreiz kaads atbild: "Pilsoniska sabiedriiba! Labklaajiiba! Latvija. u.t.t." Konkreetaakas atbildes neesmu dzirdeejis. Luudzu neaizmirsiisim, ka tik abstrakti jeedzieni dazhaadaas sabiedriibas grupaas tiek izprasti atshkjiriigi. Un kur nu veel, ja runaajam par Latvieshiem un krievvalodiigajiem, kas ir galvenie integraacijas aktieri. Domaaju, ka godiigi buutu visai sabiedriibai pateikt skaidru meerkji, ko ar sho integraaciju valsts grib sasniegt. Domaaju, ka Latvijas pamatnaacija, kuras intereses tomeer ir primaaraas Latvijaa, integraacijai var piekrist tikai tad, ja taa buus krievvalodiigo integreeshanaas Latviskaa sabiedriibaa, nevis otraadi vai kaut kas pa vidu. Latvija ir vieniigaa zeme, kur netrauceeti attiistiities Latvieshu valodai un kultuurai. Shim atzinumam jaabuut visa pamataa un taalaak jaadomaa kaa to iistenot.

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja