Baltijas valstu ārpolitika 2015.gadā un Eiropas ārpolitikas tendences 2016.gadam 3

Video no Latvijas Ārpolitikas institūta 1.marta publiskā pasākuma, kurā tika prezentēts Eiropas Ārlietu padomes (ECFR) pētījums.

Iesaki citiem:

Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un Eiropas Ārlietu padomi (ECFR) vakardien, 1.martā, rīkoja publisku pasākumu par Baltijas valstu ārpolitiku ES ietvaros 2015.gadā, kā arī ECFR pētījuma “Eiropas ārpolitikas tendences 2016” (Scorecard 2016) prezentāciju.

2015.gads ar bēgļu krīzi, konfliktiem Ukrainā un Sīrijā, krīzi Grieķijā un potenciālo Lielbritānijas izstāšanos no ES, kā arī ar dalībvalstu augošo eiro-skepticismu un nacionālismu ir bijis sarežģīts gads ES un tās vienotībai.

2015.gads ir parādījis, ka gandrīz visām dalībvalstīm ir savas “sarkanās līnijas” atbalstā kopējam Eiropas integrācijas projektam.


Scorecard ir ikgadējs pētījums, ko ECFR veic sadarbībā ar dalībvalstu ārpolitikas pētniekiem. Tā mērķis ir izvērtēt ES veiksmi attiecībās ar citiem starptautiskajiem spēlētājiem, aplūkojot gan ES institūciju darbību, gan katras dalībvalsts ieguldījumu ES ārējās politikas veidošanā.

2015.gadā visas trīs Baltijas valstis atzītas par līderiem gan sankciju ieviešanā pret Krieviju Ukrainas krīzes kontekstā, gan ES Austrumu Partnerības politikas vecināšanā. Taču ir redzams, ka dažas no vērtībām, kas svarīgas “vecajām” Eiropas valstīm, ir attālas Baltijas valstīm.

Gan Latvija, gan Lietuva atzītas par neveiksmīgām humanitārās palīdzības sniegšanās bēgļu krīzes risināšanā. Savukārt, Igaunija un Lietuva nav sniegušas pietiekamu pienesumu cīņā pret cilvēktiesību pārkāpumiem Ķīnā.

Pasākumā ar galvenajām runām uzstājās eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kā arī Ārlietu ministrijas Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. Diskusijā piedalījās Dina Pardijs (ECFR, Lielbritānija), kā arī ārpolitikas pētnieki no trim Baltijas valstīm – Viljar Veebel (Igaunijas Nacionālās Aizsardzības koledža), Margarita Šešelgytė (Viļņas Universitāte, Lietuva) un Ilvija Bruģe (LĀI pētniece). To moderēja Andris Sprūds (LĀI direktors; RSU profesors).

Pasākuma darba valoda: angļu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Monu Yogi

Thanks for taking this opportunity to discuss this, I feel fervently about this and I like learning about this subject. digital advertising

Tmp author
Monu Yogi

If you're choosing finest contents just as myself personally, just commit a go this page on a daily basis because it unveils purpose contents, love. Sydney Copier Service Sydney

Tmp author
Monu Yogi

Thanks for such a great post and the review, I am totally impressed! Keep stuff like this coming. elevator shoes

Saistītie raksti
Sliedes

Latvijas ārpolitikas gada grāmata 2016 Autors:Andris Sprūds, Diāna Potjomkina, et al

Logi

A window of opportunity 4 Autors:Providus

Citi autora darbi