Atslēgvārdi:

Attieksme pret kristīgās mācības mācīšanu 1.-3.klašu skolēniem 3

  • Autors:SKDS
  • Organizācija:SPC "Providus
  • Gads:2004
  • Valoda:latviešu

Izglītības un zinātnes ministrija ir paredzējusi, ka ar 2004. gada 1. septembri pirmo klašu skolēnu vecākiem būs obligāti jāizvēlas starp kristīgo mācību vai ētiku.

Iesaki citiem:

Lai arī presē jau iepriekš ir bijušas diskusijas par kristīgās mācības ieviešanas lietderību, taču tās līdz šim nav balstījušās uz sabiedrības viedokļa izpēti. Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS sadarbībā ar Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS ir veicis pētījumu “Attieksme pret kristīgās mācības mācīšanu 1.-3. klašu skolēniem”. Pētījuma rezultāti parāda, ka sabiedrībā par šo obligāto izvēli domas dalās. Vispirms jau ir jānorāda, par sabiedrības mazo informētību šo pārmaiņu sakarā, lielākā daļa aptaujāto vecāku (66%) par šo ir uzzinājuši no masu informācijas līdzekļiem.

Pētījums norāda, ka lielākais vecāku atbalsts ir tieši integrētam sociālo zinību priekšmetam, nevis par labu atsevišķi ētikai vai kristīgai mācībai. Taču, ja nu vecākiem būtu jāveic obligāta izvēle, tad vairums vecāku (67%) tomēr izvēlēsies ētiku. Turpretim skolas ir norūpējušās, kur ņemt kvalitatīvus pedagogus, kas varētu šos priekšmetus mācīt.


Attieksme pret kristīgās mācības mācīšanu 1.-3.klašu skolēniem

(Pievienotais failspdf)

Iesaki citiem:

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

dominus 01.06.2004 11:18
Natalija, Tu laikam neko nesaprati ko lasiiji Biibelee. Un tur jau taa lieta ka mees To praktiski nelasam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Armands Stendzenieks 29.05.2004 02:37
Atbilstoši Latvijas Republikas Satversmei , '' Ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību. Baznīca ir atdalīta no valsts.'' Katra persona ir brīvi tiesīga izvēlēties savu piederību, vai nepiederību reliģiskajām organizācijām, savukārt skolas ir valsts institūcijas un ņemot vērā LR Satversmes normu nav tiesīgas propogandēt baznīcas ( reliģijas ) dogmas. Religiskās propogandas realizēšanai pastāv reliģiskās organizācijas - ieviest reliģisko mācību skolās ir antikonstitucionāli un amorāli, jo reliģija gan apmācā reliģisko morāles normu ievērošanā, bet vienlaicīgi paralizē personību, liekot tai cerēt uz augstākās varas palīdzību. Patiesībā personību ir jāmāca dzīvot atbilstoši vispērpieņemtās morāles normām, bet vienlaicīgi nedrīkst pieļaut, ka personība zaudē ticību pašai lemt par savu likteni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

natalija 20.05.2004 23:57
Lūdzu, izlasiet Bībeli no viena gala līdz otram, un tikai tad sāciet pārdomāt, vai tā tiešām ir "'svēta"! vai tiešām vajag bērnu galvas piesārņot ar austrumu morāli, despotismu, vardarbību, neķītrībām, kas nāk ārā no švētajiem rakstiem"? Cilvēki it kā 2000 gadu lasa Bībeli, bet ļaunums un vardarbība aug augumā. Nu nevajag izlikties, lai Bībele paliek kā vēsturiska lasāmviela, morāli jāmāca citādi. Un vispirms iesaku to Bībeli izlasīt, un tikai tad sākt par to runāt.

Saistītie raksti
Citi autora darbi