Atklātība politisko partiju finansēšanā 1

  • Autors:Aivita Putniņa, Vita Tērauda, Inese Voika, Kārlis Streips, Nellija Ločmele, politologs Jānis Ikstens, Rihards Berugs, Andris Aukmanis, Diāna Kurpniece
  • Organizācija:Sorosa fonds - Latvija, Sabiedrība par atklātību - Delna
  • Gads:2001
  • Valoda:Lat

PĒTĪJUMA ANOTĀCIJA

Iesaki citiem:

1.februāra līdz 1.jūlijam veiktā projekta galvenais uzmanības objekts bija priekšvēlēšanu kampaņā iztērētā partiju nauda un tas īstenots, lai pievērstu uzmanību sabiedrības kontroles iespējām un panāktu lielāku atklātību partiju finansu plūsmās. Ziņojums sniedz pārskatu par iegūtajiem datiem un projekta norises gaitu, kā arī sniedz ieteikumus, kā uzlabot partiju finansēšanas atklātību un uzticību sabiedrībā Latvijā.

Projekta mērķis bija aprobēt neatkarīgu novērošanas mehānismu, jo likums partiju vēlēšanu kampaņu tēriņus neprasa īpaši deklarēt. Projektam bija trīs uzdevumi - veicot neatkarīgu reklāmas uzskaiti konstatēt, cik naudas partijas iztērējušas 2001.gada pašvaldību kampaņā, aicināt partijas sadarboties datu iesniegšanā un salīdzināt iegūtos skaitļus.

Neatkarīgā reklāmas novērošana netika veikta visu kampaņas laiku un pilnā apjomā, tāpēc iegūtie skaitļi nepretendē uz pilnīgu precizitāti, taču sniedz pamatu diskusijai par iztērēto kopsummu.

Projekta gaitā attīstījās diskusijas arī par blakus tēmu - masu mediju ētikas principu ievērošanu vēlēšanu kampaņas periodā.


(Atklātība politisko partiju finansēšanā. Gala ziņojums (566 Kb)pdf)
(1. - 7. pielikumi (214 Kb)pdf)
(8. pielikums. Partiju iesniegtās atskaites (1. daļa) (791 Kb)pdf)
(8. pielikums. Partiju iesniegtās atskaites (2. daļa) (521 Kb)pdf)
(9. pielikums. Mediju iesniegtās atskaits (404 Kb)pdf)

Iesaki citiem:

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ēriks 16.10.2001 14:04
Manuprāt sabiedrība vēl nav atguvusies no krāsajām pārmaiņām pieblīvētajiem pēdējiem desmit gadiem, kad notika valsts parvāldes nomaiņa "par simtastoņdesmit grādiem". Sabiedrībai, kuru vairākums ir ir cilvēku ar ievērojamu gadu nastu, vēl nav isti skaidras viņu tiesības un iespējas, kā arī cik tas efektīvi spēs darboties. Visi tālie un tajā pšā laikā vēl neaizmirstie PSRS akupācjas laiki ar tās situācijas likumiem ("Jo mazāk, ko darīsi un zināsi, jo vieglāk un pārticīgāk dzīvosi") nav pimirsti. Manuprāt vajedzētu vairāk izglītot sabiedrību viņu tiesību jomā un tad arī dažādas atklātības un uzraudzības organizācijas zels un vairosies, kā arī gūs daudz atbalstītāju.

Saistītie raksti
Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips