Ar projekta GudrasGalvas.lv palīdzību noskaidroti deputātu kandidātu viedokļi par jūtīgākajiem sabiedrības interešu jautājumiem

Vairāk nekā 400 deputātu kandidātu, kuri piedalās 10.Saeimas vēlēšanās, pauduši savu viedokli par 12 sabiedrībā aktuāliem jautājumiem interneta vietnē www.gudrasgalvas.lv, kas ir jauna veida saziņas forma starp vēlētājiem un Saeimas vēlēšanu kandidātiem.

Iesaki citiem:

Vairāk nekā 400 deputātu kandidātu, kuri piedalās 10.Saeimas vēlēšanās, pauduši savu viedokli par 12 sabiedrībā aktuāliem jautājumiem. Interneta vietnē www.gudrasgalvas.lv, kas ir jauna veida saziņas forma starp vēlētājiem un Saeimas vēlēšanu kandidātiem, publicētās atbildes liecina, ka lielākā daļa viedokli paudušo atbalsta gāzes tirgus liberalizāciju vēl pirms 2014.gada, nepiekrīt viedoklim, ka Saeimai seksuālajām minoritātēm jānodrošina vienlīdzīgas tiesības ar pārējām sabiedrības grupām, kā arī uzskata, ka hakeris Neo ir pelnījis uzslavas.

Izvaicāti par nacionālo jautājumu, vairākums aptaujāto kandidātu uzskata, ka deputātam ar Latvijas medijiem un iedzīvotājiem nav jārunā tikai un vienīgi latviski, un nepiekrīt, ka tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās būtu dodamas cilvēkiem, kuri dzīvo Latvijā un maksā nodokļus vairāk nekā 3 gadus. Aptaujātie deputātu kandidāti atbalsta ideju par deputātu ziedojumu publiskošanu labdarībai, kā arī par pieņemamu uzskata domu, ka laukumā pie Saeimas regulāri tiktu slietas protesta telšu pilsētiņas.

Viedokļu jautājumus formulēja Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētnieki. Plašāk ar deputātu kandidātu viedokļiem, solījumiem un motivāciju kandidēt var uzzināt portālā www.gudrasgalvas.lv, kur pārstāvēti kandidāti no visām vēlēšanās startējošajām partijām un apvienībām. Nepilna mēneša laikā kopš portāla darbības sākuma tajā reģistrējušies un savu profilu izveidojuši vairāk nekā 400 deputātu kandidāti, no viņiem pilnībā savu profilu aizpildījuši gandrīz 250. Vēlētāji kandidātiem uzdevuši vairāk nekā 3500 jautājumus un saņēmuši gandrīz 3000 atbildes. Īsajā laikā kopš portāla atvēršanas to jau apmeklējuši ap 35 tūkstoši unikālo apmeklētāju.

Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS direktore Vita Tērauda: „Aicinu katru Latvijas pilsoni izmantot pirmsvēlēšanu nedēļu, lai sazinātos ar kandidātiem interneta vietnē www.gudrasgalvas.lv! Šeit var ne tikai izvēlēties sarakstu, par kuru balsot, bet arī tiešā kontaktā ar kandidātiem noskaidrot, kurš no viņiem vēlēšanu dienā ir pelnījis plusus, bet kuru labāk svītrot. Deputātu kandidāti savlaicīgi jāradina pie tiešas komunikācijas ar vēlētājiem – kandidāti, kuri neatbild uz jautājumiem pirms vēlēšanām, visticamāk, ar tautu nerunās arī nākamos četros gados.”

 

Sīkāka informācija: projekta GudrasGalvas.lv koordinators Jānis Rozenbergs, 29448575, gudrasgalvas@providus.lv .

 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!