Apzināta deputātu kandidātu aktivitāte GudrasGalvas.lv

Tiešsaistes priekšvēlēšanu diskusijām ar vēlētājiem ir nozīme — 67 no deputāta kandidātiem, kuri ar vēlētājiem komunicēja interneta vietnē GudrasGalvas.lv, ir iekļuvuši Saeimā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie dati.

Iesaki citiem:

Tiešsaistes priekšvēlēšanu diskusijām ar vēlētājiem ir nozīme — 67 no deputāta kandidātiem, kuri ar vēlētājiem komunicēja interneta vietnē GudrasGalvas.lv, ir iekļuvuši Saeimā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie dati.

Skaitliski visvairāk deputātu kandidātu izmantoja iespēju komunicēt ar vēlētājiem portālā GudrasGalvas.lv no Zatlera reformu partijas (83), Nacionālās apvienības „Visu Latvijai! – TB/LNNK” (78) un Vienotības (78). Taču no divām partijām (Pēdējā partija un partija „Brīvība”) interneta vietnē darbojās visi deputātu kandidāti.

Aktīvāki deputātu kandidāti (sniedza visvairāk atbildes, rakstīja blogu, veidoja aptaujas un diskusijas ar vēlētājiem u.c.) pirmsvēlēšanu periodā bija (aktivitātes secībā):

- Kalvis Apsītis (NA „Visu Latvijai! – TB/LNNK”),

- Andrejs Mūrnieks (ZRP),

- Imants Burvis (TK),

- Krišjānis Liepiņš (V),

- Edgars Engīzers (V),

- Jānis Pļavinskis (TK),

- Pēteris Pūrītis (PP),

- Inga Bite (ZRP),

- Dzintars Rasnačs (NA „Visu Latvijai! – TB/LNNK”),

- Boriss Cilevičs (SC).

Šobrīd portālā GudrasGalvas.lv iespējams sazināties gan ar 10.Saeimas deputātiem un valdības ministriem, gan arī ar 11.Saeimas deputātu kandidātiem. Taču līdz ar 11.Saeimas darba sākumu vēlētāji GudrasGalvas.lv varēs turpināt komunikāciju ar 11.Saeimas deputātiem, portālam nodrošinot tiešo saziņu starp vēlētājiem un ievēlētajām amatpersonām — Saeimas deputātiem un valdības ministriem. Vēlētāji tāpat kā 10.Saeimas laikā varēs uzdot jautājumus un iegūt atbildes, kā arī lasīt amatpersonu blogus. GudrasGalvas.lv turpinās pārraidīt Saeimas plenārsēdes un piedāvājot mediju un Twitter monitoringu par deputātu aktivitātēm. Aizpildot vienkāršu anketu, GudrasGalvas.lv lietotāji var pieteikties Saeimas apmeklējumam.

Pirms vēlēšanām visiem 11.Saeimas deputātu kandidātiem bija iespēja izmantot tiešās saziņas interneta vietni GudrasGalvas.lv, lai diskutētu ar vēlētājiem par valstij nozīmīgiem jautājumiem. Portālā bija aicinātas darboties visas 13 partijas, kas balotējas 11.Saeimas vēlēšanās. Šo iespēju izmantoja aptuveni 460 deputātu kandidāti.

Interneta vietni GudrasGalvas.lv pirms 10.Saeimas vēlēšanām izveidoja Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS sadarbībā ar IT risinājumu uzņēmumu Creo Mobile.

Papildu informācija:

GudrasGalvas.lv koordinatore Linda Jākobsone

Tālr. 67039271, 29123348

E-pasts: gudrasgalvas@providus.lv   

Projektu „Vēlētāju un ievēlēto amatpersonu tiešās saziņas interneta vietnes www.gudrasgalvas.lv attīstība” finansiāli atbalsta Sorosa Fonds – Latvija Mediju programmas ietvaros. Plašāka informācija par Sorosa Fonda-Latvija atbalsta virzieniem pieejama www.sfl.lv.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!