Apkopoti priekšlikumi par rīdziniekiem nepieciešamajiem atvērtajiem datiem

Foruma „Rīga – atveries!” dalībnieki aicināja Rīgas domi padarīt atvērtus, t.i. pieejamus mašīnlasāmā formātā datus – kur Rīgā ir publiski pieejamas sporta zāles, kādi dižkoki un kur aug Rīgā, kā kursē sabiedriskais transports un kādi interešu pulciņi ir skolās.

Iesaki citiem:

Foruma „Rīga – atveries!” dalībnieki aicināja Rīgas domi padarīt atvērtus, t.i. pieejamus mašīnlasāmā formātā datus – kur Rīgā ir publiski pieejamas sporta zāles, kādi dižkoki un kur aug Rīgā, kā kursē sabiedriskais transports un kādi interešu pulciņi ir skolās.

Forums, kas notika 23.maijā Rīgas domē, pulcēja Rīgas pašvaldības pārstāvjus, atvērto datu ekspertus, pētniekus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus un IT nozares profesionāļus, kuri dalījās pieredzē un veikto pētījumu rezultātos par atvērto datu principu pielietošanu pasaules pilsētās un Latvijā. Foruma dalībnieki izstrādāja vairākus priekšlikumus, kas varētu atvieglot Rīgas iedzīvotāju ikdienu, sekmēt kvalitatīvākas un vieglāk atrodamas informācijas pieejamību ikvienam un būt par resursu privātā un nevalstiskā sektora ideju attīstībai.

Sabiedriskā politikas centra „PROVIDUS” pētniece Linda Austere: „Šis bija lielākais un plašāk apmeklētākais pasākums par atvērto datu tēmu Latvijā. Tas nozīmē, ka atvērtie dati kļūst par arvien aktuālāku tematu un nākotnē šādi pasākumi var nest vēl vairāk labu ideju, kas padarītu Rīgu atvērtāku tās iedzīvotājiem.”

Trīs tematisko ideju vētru laikā foruma dalībnieki izstrādāja jaunu produktu, pakalpojumu idejas vides, izglītības un jaunatnes un sociālo jautājumu jomās. Šo ideju īstenošanai ir nepieciešami Rīgas domes dati, kas būtu padarīti pieejami mašīnlasāmā formātā ikvienam interesentam.

Ideju vētrā par vides jautājumiem viens no priekšlikumiem, kas īpaši aktuāls ir vasaras sezonā, ir Rīgas peldvietu dati par to ūdens tīrību, aprīkojumu un peldvietu pieejamību. Ne mazāk aktuāli dati, domājot gan par Rīgas iedzīvotājiem, gan tās viesiem, ir sabiedrisko tualešu atrašanās vietas. Ideju vētrā par izglītību un jaunatni izskanēja aicinājums pēc detalizētākiem datiem par Rīgas skolām, kas ļautu pilnvērtīgāk izvērtēt katras skolas priekšrocības, piemēram, cik tuvu no skolas atrodas interešu izglītības iestādes, kāds aprīkojums ir skolai (sporta laukums, sporta zāle, baseins), vai pie skolas iespējams apstāties ar automašīnu, kāds noziedzības līmenis ir izvēlētās skolas rajonā. Savukārt viens no priekšlikumiem no ideju vētras par sociālajiem jautājumiem, bija padarīt pieejamākus datus par valsts un pašvaldības iestāžu atrašanās vietām, apkopot informāciju par Rīgas ēku pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti un publiskot to interaktīvā kartē.

Šīs ir tikai dažas no foruma dalībnieku izstrādātajām idejām. Līdz 2012.gada 11.jūnijam ikviens interesents ir aicināts iepazīties ar foruma „Rīga – atveries!” priekšlikumiem un izteikt savu viedokli interneta vietnē http://ej.uz/zzjf Ideju vētrās izstrādātos priekšlikumus foruma rīkotāji apkopos un iesniegs Rīgas domei ar aicinājumu to īstenošanai nepieciešamos datus padarīt pieejamus mašīnlasāmos formātos visiem interesentiem.

Foruma laikā atvērto datu entuziasti prezentēja vietni data.opendata.lv, kur jau sāktas uzkrāt Latvijā pieejamās atvērto datu kopas.

Ar foruma prezentācijām var iepazīties šeit: http://www.providus.lv/public/27642.html

Projektu „Rīga – atveries!” īsteno Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS, biedrība „Kustība demokrātiskai domai” un Baltijas vides forums. Projektu līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programma. Šis ir viens no projektiem, kuru idejas tika nodefinētas 2011.gada nogalē atvērtā Rīgas iedzīvotāju foruma „Rīga dimd – iedzīvotāji runā” laikā. 

IKSD.GIF

 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!