Amerikāņi spiego visur – arī Latvijā 32

Interesantas ziņas pienāk no mūsu ziemeļu kaimiņiem pēdējās nedēļas laikā.

Iesaki citiem:

No sākuma Norvēģijā, bet pēc tam arī Zviedrijā atklājies, ka ASV vēstniecības nav tikai vienkāršas amerikāņu pārstāvniecības. Tieši caur vēstniecībām gadiem ilgi ir organizēta attiecīgo valstu pilsoņu novērošana, izmantojot spiegus. Grupas (Surveillance Detection Units) parasti vada amerikānis, bet par aģentiem vervēti attiecīgās valsts iemītnieki. Aizdomīgi cilvēki (lai ko tas varētu nozīmēt) tikuši slepeni fotografēti, tikuši fiksēti dati par viņu ādas un matu krāsu, apģērbu un sazin ko vēl ne. Tālāk šī informācija tikusi nodota vēstniecībai, kur amerikāņi to analizējuši, pēc tam tas viss ievadīts datubāzē ar nosaukumu Security Incident Management Analysis System. Norvēģijā jau noskaidrots, ka šajā datbāzē reģistrēti vairāki simti norvēģu. Zviedrijā šādi skaitļi nav zināmi. Taču anonīmi avoti (bijušie vēstniecības darbinieki) žurnālistiem apstiprina, ka aģenti spiegošanu veic ne tikai vēstniecības ēkas aizsardzības nolūkos, bet arī teju visās demonstrācijās (tajā skaitā arī Pride un 1. maija gājienā). No šo cilvēku stāstītā izriet, ka spiegošana veikta plašos apmēros.

Amerikāņi tikmēr turpina apgalvot, ka šie spiegi darbojas tikai un vienīgi, lai aizsargātu ASV vēstniecības (šeit var izlasīt ASV vēstniecības Zviedrijā paziņojumu presei). Viņi turpina apgalvot, ka šī programma nav nekas slepens (bet protams – aģenti spiego pilnīgi atklāti, tas taču visiem skaidrs). Viņi turpina apgalvot, ka netiek pārkāpti nekādi likumi (bet protams – tāpat kā Gvantanamo bāzē) . Vārdu sakot – viss kārtībā, satraukumam pamata nav.

Tiešām nav? Vispirms jau var vaicāt par to, kāpēc drošības garantijām nepietiek ar attiecīgās valsts policiju. Katra valsts vēlas aizsargāt savas vēstniecības. Taču uz āru vērsta spiegošana pret uzņēmējvalsts pilsoņiem, tas jau ir pavisam kas cits. Otrkārt, gan norvēģu, gan zviedru varas struktūras vienbalsīgi apgalvo – mēs par šādu ASV vēstniecības darbību neko neesam zinājuši. Te, kā secina zviedru izlūkdienestu pētnieks Vilhelms Agrels, iespējami divi varianti. Vai nu varasvīri un Drošības policija tiešām neko nav zinājuši par šo spiegošanu. Tādā gadījumā politiķiem nav kontroles pār to, kas notiek valstī. Vai nu arī varasvīri un Drošības policija zināja par notiekošo. Tādā gadījumā tas ir milzīgs tiesisks skandāls.

Zviedrijā notikušo tagad izskatīs prokuratūra. Vai un ko tā atklās, rādīs laiks. Taču eksperti jau tagad ir vienisprātis – bez varasiestāžu akcepta (visdrīzāk informēta bijusi Drošības policija) šāda spiegošana diez vai būtu iespējama. Kāds melo. Jautājums tikai – kurš, kāpēc, un vai par to ir saņemta atlīdzība. Iespējams, ka runa šeit ir pat par tik smagu noziegumu kā valsts nodevība.

Taču īpaši mums īpaši interesants visā šajā stāstā ir, lūk, kas. Kā atklāti paziņojusi ASV vēstniecība Zviedrijā, šādi Surveillance Detection Units ir visās valstīs, kur ir viņu vēstniecības. Attiecīgi šādai grupai jābūt arī Latvijā. Vai mūsu politiķi un drošības iestādes par to zina? Kādos apmēros savu darbību Surveillance Detection Unit ir izvērsis Latvijā? Šis būtu ļoti labs pētnieciskais lauks mūsu rokošajiem žurnālistiem. Ja vien viņi redz kaut milimetru tālāk par mūžīgajiem draudiem no briesmīgās Krievijas.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (32) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 23.11.2010 17:48
esmu pārliecināts ka tā tik tāda birokrātiska procedūra.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edgars 22.11.2010 08:59
Bet man tomēr nav skaidrs - kāds ir mērķis šādai vienkāršo cilvēku spiegošanai. Ja izspiego cilvēkus, kuri ir iesaistīti lēmumu pieņemšanas procesā (politiķus, augsta līmeņa amatpersonas...), tad vismaz ir kaut kas saprotams.

Pazīstot skandināvu medijus, es domāju, ka šis raksts un līdz ar to visa rezonanse ir vienkārši no mušas uzpūsts zilonis. Zviedrijas prokuratūra ierosināja pārbaudu, visticamāk, vienkāršas formalitātes pēc...

Varam nomierināties - lai nu no kā, bet no amerikāņiem draudu mums nav1

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 20.11.2010 11:19
ekharts-Jurim 19.11.2010 16:13
Vai neesat uzdevis sev jautājumu-ko vērta ir tāda valsts,kuras neatkarība ir balstīta uz kādas citas,varenākas valsts militāro spēku
=============
Cik tad valstis ir tādas, kurās neviena cita (piemēram, spēcīgās ASV) neuzdrošinātos līst? Visas kodolvalstis. Ķīnā vai Indijā dēļ to iedzīvotāju daudzuma neuzdrošinātos līst arī bez to kodolieročiem - bezjēdzīgi viss izņemot bombardēšana. Bet te jau runa par neatkarību un nevis to, ka ASV pārlido pāri.
Tad vēl dažās citās lielās valstīs labāk nelīst, bet visas pārējās 100+ valstis - tās tomēr var noturēties pret saviem (vismaz daļu) kaimiņiem, bet pret ASV zibenskaru ne. Protams, Irākas karš parādīja, ka ASV armija ir sūds. Jā, viņi var nobombardēt uz izbraukāt cauri ar tankiem, bet ko tālāk? Nav viņiem karavīru skaita, rezerves un iekšu nopietni okupēt kādu valsti. ASV ir mūsdienu nomadi - tā nav iekarošanas armija, - tikai reidus izdarīt spējīga prom tālu no savām mājām. Un, ja būtu nopietns karš, un ASV veiktu mobilizāciju, tik un tā ASV tipa karošana ir tik dārga, ka īstā ilgstošā karā pret īstu pretinieku (nevis pāris neapmācītiem vīriem, kuriem nav nekas izņemot novecojušu automātu un drosmi) ASV nespētu turpināt savu karošanas veidu, jo ātri vien nespētu to atļauties. Jau šos divus jokainos kariņus nevar atļauties, kur nu vēl nopietnu karu, kurā būtu simtiem reižu vairāk tehnikas un munīcijas jālieto un karavīri jāapgādā. Tagadējā ASV metode ir tādas bagātnieku luksus medības. Kamēr tas ir hobijs, tā var dzīvot. Bet, ja būtu jāmedī iztikai, tad tā ir nederīga sistēma.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ekharts-Jurim 19.11.2010 16:13
Vai neesat uzdevis sev jautājumu-ko vērta ir tāda valsts,kuras neatkarība ir balstīta uz kādas citas,varenākas valsts militāro spēku?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

K. 14.11.2010 22:06
spiegošana nav nekas jauns, tāpēc es īsti nesaprotu par ko tāda brēka.rakstā gan nemanīju nekādas norādes uz to, kādā veida LV ir saistīta ar spiegu skandāliem norvēģijā un zviedrijā. autora spekulatīvs minējums varbūt? :)
Vēstniecību drošība vienmēr ir bijusi attiecīgās vēstniecības valsts kompetencē. Sāksim ar to, ka Amerikāņiem ir savs standarts pēc kura tiek būvētas jaunās vēstniecības. Spilgts piemērs ir jaunā ASV vēstniecība LV, kur ir divi 4m žogi un kameras visās malās -- atbilstoši viņu jaunajiem standartiem. Par vēstniecības drošibu runājot, katrā ASV vēstniecībā par drošību rūpējas nezināms skaits navy marines + vēl papildus, mazāk apmācīts personāls. Otrs, vēstniecībā atrodas kriptogrāfijas ierīces, kas domātas saziņai ar ASV. Jūs taču nedomājat, ka vēstniecības ar savām valstīm sazinās pa fiksēto telefonu? Treškārt, juridiski vēstniecības teritorija skaitās ASV jurisdikcijā, līdz ar to LV VP tur likumīgi nemaz nevar atrasties.

Kas attiecas uz valstu valdību informēšanu par spiegošanu -- tas nenotiks nekad jo tā ir vienkārši pretruna, ja vien mums nav dažādas izpratnes par to, kas ir spiegošana. Piemēram, Pakistānas ISI (izlūkošanas dienests) regulāri CIP pārmet par bezbilota lidomašīnu uzbrukumu nesaskaņošanu ar viņiem. Domā amerikāņus tas satruac? It nemaz.
Un visbeidzot. Vai Latvijā ir spiegi? Pavisam noteikti, ka ir. Mēs atrodamies ģeogrāfiskā krustpunktā, starp divām lielvarām un ir tikai dabiski, ka mūsu valstiņā spiego gan amerikāņi, gan krievi.
Vai par spiegiem Latvijā vajadzētu satraukties? Grūti spriest, nav tā, ka būtu iespējams daudz ko mainīt šajā sakarā. Ja mūsu DP/SAB pieprasītu ASV vēstniecībai viņus informēt par izlūkošanas aktivitātēm LV, diez vai pēkšņi sāktos plaša informācijas apmaiņa. Labākais uz ko varētu cerēt ir pāris formālas atskaites gadā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

uldis 13.11.2010 22:29
ASV ir Latvijas neatkarības garants.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis Jorenam 12.11.2010 00:22
Man gan pašam nešķiet, ka es būtu cēlis paniku. Tā ir ne vairāk un ne mazāk kā veselīga interese par apkārt notiekošo. Ja jums ir vienalga, vai kādas valsts vēstniecība šeit veic spiegošanu un kādā apmērā tas notiek - tad mums acīmredzot ir ļoti atšķirīgs skatījums uz pasauli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jorens 12.11.2010 00:07
Izlūkdienestu darbības var būt nedraudzīgas pret valsti, kurā tās notiek, bet tikpat labi - var būt arī neitrālas. Piemēram, kādas ārvalsts izlūkdienesta uzmanības lokā var būt nevis, teiksim, Latvijas uzņēmumu tehnoloģiskie noslēpumi, bet gan - Krievijas specdienestu aktivitātes. Latvijas pusei būtu jātraucē tikai tāda citzemju izlūkdienestu darbība, kura ir mūsu valstij nedraudzīga vai arī tā, kuru veic Krievija. Domāju, ka mums vienkārši nav resursu, lai izkontrolētu pilnīgi visu - ieskaitot mūsu draugu un sabiedroto aktivitātes.Zinot par igauņu nodevēju Hermani Simmu (sk. http://drosiba.pudele.com/2010/06/natos-most-damaging-spy/ ), ir reizēm pat vēlami, ja NATO sabiedrotie arī neatkarīgi no vietējiem izlūkdienestiem nedaudz pačeko mūsu situāciju. Nedomāju, ka ASV paredzamā nākotnē varētu vēlēties Krievijas ietekmes nostiprināšanos Latvijā --- ja Didzis Melbiksis ceļ paniku par to, ka mūs iztirgos Krievijai ar kaut kādu jaunu Molotova-Ribentropa paktu, tad tas neizklausās īsti nopietni. Tas nozīmētu rietumu politiķus mērīt ar mūsu vietējo "lielāko kretīnu" mērauklu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis Jānim Bērziņam 10.11.2010 16:40
vai tad ASV mūs neuzskata par savu ietekmes zonu? ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Bērziņš 10.11.2010 12:22
Didzi, es Tev piekrītu, ka mums ir jābūt bažām, arī par ASV spiegu darbībām Latvijā, tomēr daudzkārt bīstamāki ir Krievijas spiegi Latvijā. Jo atšķirībā no ASV, Krievija joprojām mūs uzskata par savu ietekmes zonu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 09.11.2010 21:13
tikai lasīja "Janis A." no Drošības Policijas.
=====
Kļūdījos. "janis" un (vēlāk) "janis.b" ir pieminētais users. "Janis A" ir pilnīgi cits.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 09.11.2010 21:03
Aleksandrs Kiršteins 09.11.2010 14:03
Latvijā tas notiek vēl plašākā mērogā kā Ziemeļvalstīs. SAB direktors Kažociņš to labi zin, ka ne tikai dažas rietumvalstis, bet arī Mossad netraucēti un plaši vāc informāciju par politiķiem un organizācijām. Kad Kalvīša valdība mēģināja slepeno iestāžu darbību sakārtot, iejaucās VVF, jo negribēja, ka informāciju saņem ne tikai viņa, bet arī valdība. Tajā laikā varēja labi redzēt, kā darbojas un visskaļāk kliedza gan ārvalstu īstie, gan ietekmes aģenti.
=======
SAB un DP ir interesants temats. Cik tālu viņi strādā priekš abām embesijām, cik tālu priekš LR, un cik tālu priekš atsevišķu tur strādājošo indivīdu interesēm.
Kad atvēru forumu muslimiem www.forum.islammuslim.lv , vairākus mēnešus katru otrdienu tajā viesojās, bet tikai lasīja "Janis A." no Drošības Policijas.
Vēlāk pačibēja, vai maskējās labāk.
Tikmēr drošības policijas aktivitātes pret LR muslimiem bija starp kretīniskām/amizantām. Starp kretīniskajām metodēm bija ārzemju studentiem draudēšana lai viņi spiego, kas notiek mošejā. Kretīnisks gadījums bija kā DP aizklapēja muslimu kafejnīcu "Cafe An-Noor".
"Cafe an Noor" - austrumu stila tējnīcu, kurā 2009. gada augustā un septembrī notika publiskas lekcijas, kurās skaidroja dažādus Islāma aspektus. Tam visam pienāca gals, kad namīpašnieks atteica pagarināt īres līgumu, jo saņēma spiedienu no DP vai tamlīdzīgām drošībnieku iestādēm. Tam namam Vecrīgā bija kaut kāda šaubīga prihvatizācijas vēsture, tā ka spiedienu uz namsaimnieku izdarīt bija pavisam viegli. Kretīniski bija gadījumi, kad bijušo Rīgas muslimu imāmu Mamūnu bieži izsauca atskaitīties par to, ko citi muslimi dara. Piemēram, kāds dod interviju TV, un DP tramda Mamūnu (lai viņš noguris no tramdīšanas izdara spiedienu uz pārējiem).
Amizanti savukārt bija tad, kad noteiktus muslimus aicināja uz pusdienām, lai viņi pastāstītu "Islāma interesentam" par Islāmu un kopienu. Amizants bija tas onka no DP, kurš katru otrdienu (dažkārt pirmdienu vai trešdienu) apmeklēja muslimu forumu pārbaudīt kas jauns sarakstīts...
Cik esmu dzirdējis, tad pašiem drošībniekiem LR muslimi ir pilnībā vienaldzīgi. Vienīgi tur ir viens trakais kristietis, kurš izmanto administratīvos resursus viņa paša individuālajam krusta karam ar Islāmu Latvijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

A.Vagalis.> juris1 09.11.2010 18:51
Vecīt ,ja tu ar krieviem 70 gadus esi dzīvojis plecu pie pleca ar krieviem,tad jau tu neesi latvietis,bet kaut kāds kolonizatoru rokaspuisis!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

juris1-ardabrālim 09.11.2010 16:17
Politikā nav draugu ir tikai intereses.Arī Latvijas valsts budžetu SVF prot sastādīt profesionālāk.Un sevišķi jau ārpolitikā mūsu "sabiedrotie' norādīs ka jāpakaro gan Irakā un Afganistānā.Un jācīnāspar demokrātiju Baltkrievijā.Tagad tikai ir mazliet pāršauts pār strīpu ar sakurināto rusofobiju un jālūdz Merkelei aizlikt kādu vārdu lai varētu notikt augstā vizīte.Un arī Baltkrievu naftas tranzīts traki ģeldētu sabrukušajai Latvijas ekonomikai.(Trakot tuvredzīga bija augsti mācītā VVF)
Trakot nesmukā vārdā saucās tā vieta kur būs Latvijas arpolitika ar šito arlietu ministru kuru pirms stundas viņa drauģeļi aiz matiem izvilka no s.... .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksandrs Kiršteins 09.11.2010 14:03
Latvijā tas notiek vēl plašākā mērogā kā Ziemeļvalstīs. SAB direktors Kažociņš to labi zin, ka ne tikai dažas rietumvalstis, bet arī Mossad netraucēti un plaši vāc informāciju par politiķiem un organizācijām. Kad Kalvīša valdība mēģināja slepeno iestāžu darbību sakārtot, iejaucās VVF, jo negribēja, ka informāciju saņem ne tikai viņa, bet arī valdība. Tajā laikā varēja labi redzēt, kā darbojas un visskaļāk kliedza gan ārvalstu īstie, gan ietekmes aģenti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 09.11.2010 13:22
ka ASV īpaši neuztrauc Basku seperātisti un Īru republikāņi :D
=======
Īru republikāņu armija saņēma lielāko daļu savu resursu tieši no īru izcelsmes amerikāņiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Janis Ozols- Didzim 09.11.2010 10:30
Es gan savā komentārā nepieskaros tēmai vai tas ir labi vai slikti, ka spiego, bet skaidrs, ka nekas patīkams tas nav:D Mani drīzāk interesēja tas kāpēc tieši šāda spiegošana ir veikta, negaidot nekādus attaisnojošus iemeslus ASV aktivitātēm.
Savukārt tas, ka piemēram musulmaņu terorisms sastāda mazu daļu, tad skaidrs , ka ASV īpaši neuztrauc Basku seperātisti un Īru republikāņi :D , jo tie jau neuzbrūk ASV vēstniecībām un nemēģina saspridzināt Balto namu un Pentagonu.
Es protams spekulēju par to, kas ir spiegots, jo manā rīcībā nav faktu, kas manus minējumus apstiprinātu. Bet skaidrs, ka ja kāda valsts, nav svarīgi kāda (ASV, Krievija vai Ķīna) veic šādu spiegošanu, tad tas visticamākais ir skaidrojams ar valsts drošību, režīma stabilitāti (kā tas varētu būt Krievijas un Ķīnas gadījumā). Jo nu būsim reāli nevienai valstij neinteresē citas valsts bandīti, ja vien tie nedomā ierasties pie jums un kaut ko pazagt, uzspridzināt, nomelnot utt. Tas ,protams nekādi neattaisno šādas aktivitātes (vismaz no tās valsts perspektīvas, kurā šāda darbība tiek veikta).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

guru 09.11.2010 10:28
ASV ir veikts novērojums, ka ASV teritorijā, risks, ka kādu defragmentēs džihāda terorists ir daudz mazāks par risku ka to pašu cilvēku varētu ķert zibens un sadedzināt.

Bet nu lai nu paliek - bezkritiskiem, mediju materiālu pārbarotiem cilvēkiem - Osīšiem un citiem naiviem cilvēciņiem no mazām mušām patīk pūst lielus ziloņus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 08.11.2010 22:16
Osis 08.11.2010 12:47
Tad kad, nedod Dievs, kādu Jūsu tuvinieku musulmaņu teroristi "defragmentēs", tad, ticiet man, Jūs atbalstīsiet ne tikai spiegošanu, bet arī Gvantanamo. Musulmaņi nešķiro rietumniekus atbalstītājos un nelabvēļos - priekš viņiem visi rietumnieki ir "ļaunums, kas jāiznīdē".
=====
Ak, Osīti... Lai nu paliek viss pārējais, ko esi uzcepis, bet vai neesi aizdomājies, ka tieši tavi rietumnieki ir tie, kuri katru stundu "defragmentē" muslimus Afganistānā? Un kā ASV izraisīja pilsoņu karu Irākā izveidojot šiītu valdību, kuras nāves eskadriļas tika sūtītas uz muslimu pilsētām?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 08.11.2010 22:09
Un spiego visi. Nespiego tikai tie, kuri ir dumji vai nevar atļauties. Lielākoties tā tāda "draudzīga" aktivitāte citās valstīs, lai labāk uztvertu un pārzinātu situāciju.
Toties neglīti ir, ja valsts nodarbojas ar spiegošanu savu uzņēmumu labā. To ASV ir darījušas, un tas ir neglīti.
Un neglīti, protams, ir noalgot dažus avantūristus nabadzīgās trauslās valstīs, kuri noorganizē ārzemju apbruņotas "dumpinieku" bandas. Un pēc tam, kad ārzemju finansējums apsīkst, tad sāk laupīt pilotus no Latvijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 08.11.2010 22:02
No sākuma Norvēģijā, bet pēc tam arī Zviedrijā atklājies,
======
Delfos bija rakstīts, ka otrā valsts bija Dānija.

Latvijā nespiego, valdība pati aiziet atskaitīties uz abām vēstniecībām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Didzim 08.11.2010 21:56
Tikai nedaudzas pasaules valstis spēj aizsargāt sevi un savus sabiedrotos-vienu vārdu sakot-nav mīkstie.Tās ir ASV, Lielbritānija , Ķīna, Krievija, Izraēla u.c. Eiropieši lielākoties izceļas ar muldēšanu, bet izšķirošajos momentos noraustās( tas pats leģionāru gadījums Zviedrijā).Stipra Amerika ,lai arī tās darboņi reizēm rīkojas neloģiski, ir mūsu interesēs. Eiropiešu liberālā politika, kurā dominē visatļautība un samiernieciskums ar svešu kultūru dominanti savās mājās,pierādījusi savu mazspēju.Reizēm jāpiecieš lielo zēnu izdarības, jo neoieciešamības gadījumos uz citiem paļauties būtu vieglprātīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis Jānim Ozolam 08.11.2010 20:49
arī pret terorismu jācīnās likuma ietvaros - jo citādi jau pati terorisma apkarošana kļūst par terorismu. ;)

islāmistu terorisms ir niecīgs - pagājušajā gadā tas sastādīja mazāk par 1 procentu (!) no visiem teroratentātiem Eiropā. pārējais - dažādu pašmāju kreiso un labējo radikāļu roku darbs (ETA, IRA utml).

un vēl, atmetot runas par reliģijām (kas šeit nav īsti vietā, jo nav saistītas ar konkrēto lietu - arī musulmaņu terorisma draudi neļauj ārvalstu vēstniecībām darboties ārpus uzņēmējvalsts likumiem) - padomājiet, kāds būtu jūsu viedoklis, ja ASV vēstniecības vietā šajā kontekstā būtu Krievijas vēstniecība. pieļauju, ka tas būtu ļoti atšķirīgs. padomājiet, kāpēc tā. ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis Jurim 08.11.2010 20:43
Kā liecina ASV vēstniecības Stokholmā paziņojums (neizlasījāt?), šī spiegošana ir saistīta tikai ar amerikāņu, nevis ar Latvijas drošību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ānis Ozols 08.11.2010 20:00
Nav jau īsti skaidrs kādos nolūkos šie dati tiek vākti, bet nojaust protams var un tas ir terorisms. Jūs domājat, ka viņiem tur interesē, kādi draudīgie norvēģi ? :D Visdrīzāk jau tieši tiek spiegoti šo valstu pilsoņi, kuri varētu būt saistīti ar terorismu un te nu ņemot vērā lielo musulmaņu pieplūdumu Zviedrijā un Norvēģijā var saprast ASV intereses pieaugumu. Būtu jau interesanti zināt kādas ādas un matu krāsa ir tiem izspiegotajiem norvēģijas pilsoņiem, tad arī varētu izdarīt pilnīgākus secinājumus kādos nolūkos šī spiegošana ir veikta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris 08.11.2010 19:25
Savienotās valstis ir mūsu neatkarības garants un, ļoti iespējams,jautājumus, kas saistīti ar Latvijas drošību, veic profesionālāk kā mūsu attiecīgās iestādes. Lai arī atsevišķi darboņi rīkojas neprofesionāli, pamatvirziens ir pareizs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ilmārs 08.11.2010 18:56
Ņemot vērā jaunā ASV vēstniecības kompleksa lielumu, tad tur varēs "velna brīnumus" darīt un vadīt, ja ir tāda vēlešanās :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 08.11.2010 17:40
Es tikai domāju- ja es esmu vēstniecības darbinieks, mana aizraušanās ar fotogrāfiju tiks uzskatīta par spiegošanu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

juris1 08.11.2010 15:53
Krievus saukājam par piekto kolonnu,kaut arī plecu pie pleca esam nodzīvojuši 70 gadus.Piedzīvojuši gan grūtus laikus un smagu darbu gan Latvijas uzplaukumu pēc kāda tagad varam tikai ilgoties.
Bet kā lai klasificē rietrumu latviešus kas ieguvuši izglītību ,kalpojuši kā ierēdņi ,zvērējuši kā virsnieki uzticību svešām valstīm un tagad biezā slānī defilē parlamentā unvalsts pārvaldē.Kādas(kuras) intereses viņi pārstāv
Skats no malas ir tāds ka speciālu izlūkošanas nodaļu amerikāņiem Latvijā nemaz nevajag.
Osi-lūdz un tev tiks dots,klauvē un tev atvērs.Tā ej pie musulmaņiem un Tu baudīsi to pašu labvēlību,viesmīlību,uzticību līdz kapam kās bija lemta man -pat pašaizliedzīga manas dzīvības glābšana Pamira kalnos kad ar mani notika liela nelaime.
Cita lieta ja Tu sadomāsi bombardēt Bagdādi vai Grozniju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis - Osim 08.11.2010 13:02
Studiju gados man blakusistabiņā kopmītnēs dzīvoja musulmanis. Jauks cilvēks, nekādi nesapas ar jūsu aprakstu. Arī strādājis kopā ar musulmaņiem esmu - ļoti rūpīgi un čakli darbinieki, pat Ramadāna laikā, kad gavē.

Vai jūs vispār kaut vienu musulmani dzīvē esat saticis?

Un vispār - šim bloga ierakstam nav tieša sakara ar musulmaņiem. Nav īsti skaidrs, kāpēc jūs šeit par reliģiju pēkšņi kaut ko sākat rakstīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

feja 08.11.2010 12:56
Vai tikai tie nav USA kas nešķiro rietumus un austrumus un visur uzvedās kā savās mājās?
Lielas valstis ir bandīti, mazās prostitūtas!
Gan jau Streipam ir kāds maļamais ko te pateikt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Osis 08.11.2010 12:47
Tad kad, nedod Dievs, kādu Jūsu tuvinieku musulmaņu teroristi "defragmentēs", tad, ticiet man, Jūs atbalstīsiet ne tikai spiegošanu, bet arī Gvantanamo. Musulmaņi nešķiro rietumniekus atbalstītājos un nelabvēļos - priekš viņiem visi rietumnieki ir "ļaunums, kas jāiznīdē".

Citi autora darbi