Atslēgvārdi:

Aklais atriebes plāns 25

Kastrēt, sterilizēt vai ķīmiski apstarot — šīm darbībām Latvijas parlamenta Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Jānis Šmits (LPP/LC) ir gatavs pakļaut cilvēkus, kas veikuši seksuālus noziegumus pret bērniem.

Iesaki citiem:

Šī ir kā viņa publiskā piebilde tieslietu ministra Gaida Bērziņa (TB/LNNK) izteikumiem, ka nepieciešams padomāt par nāvessoda atjaunošanu Latvijā. Neapstrīdu — bērnu pakļaušana emocionālai, fiziskai un seksuālai vardarbībai ir nepieļaujama. Bērni ir visiem spēkiem jāsargā no varmāku uzbrukuma. Bet — ar ko Šmits, aicinot ar varmākām izrēķināties fiziski, ir labāks par tiem, kas bērnus izvaro un pēc tam, atvainojiet, pārgriež viņiem rīklītes? Šmits taču arī alkst asiņu. Kastrēt, sterilizēt vai ķīmiski apstarot.

Šmitam ir vairākas identitātes. Viena no tām — Saeimas Cilvēktiesību komisijas vadītājs. Šādi izteikumi pavisam noteikti ir pretrunā ar izpratni par cilvēktiesībām, jo Latvija jau gandrīz desmit gadus ir pievienojusies Eiropas cilvēktiesību dokumentiem, kas neparedz nāvessodu, lai arī cik smags būtu noziedznieka nodarījums. Tagad Šmits rāda — viņam nav nekādas saprašanas par jomu, kurā viņš parlamentā ir galvenais atbildīgais. Īpaši, ja ieklausās viņa nu ļoti krāšņajā citātā: „Tieslietu ministrijai varbūt bija sen laiks papētīt demokrātisko valstu praksi, kur dažās no šīm valstīm šādi cilvēki, kas veic seksuālus noziegumus pret bērniem, tiek vai nu kastrēti vai sterilizēti, vai ķīmiski apstaroti. Un tad varētu nākt ar kaut kādiem konkrētiem priekšlikumiem.” Latvija dzīvo Eiropas Savienības zonā un tāpēc tai saistoši ir ES normatīvi. Un tāpēc es patiesi ļoti vēlētos, lai ministrs Gaidis Bērziņš sameklē un publiski dara zināmu kaut vienu ES valsti, kurā noziedzniekus kastrē, sterilizē vai ķīmiski apstaro. Lai dara zināmu un pēc tam lai iet ar priekšlikumiem pie Šmita uz Saeimu.

Taču tas, ka Šmits absolūti un galīgi nav piemērots pašreizējam komisijas vadītāja postenim, jau nav nekas jauns — viņš sen vairākkārt un gana krāšņi ir demonstrējis savu totālo analfabētismu cilvēktiesību jautājumos, tāpēc varbūt nav ko brīnīties par viņa kā amatpersonas izteikumiem. Taču Šmitam ir vēl kāda identitāte. Un tas ir mācītājs. Dvēseļu glābējs taču! Konkrētajā gadījumā garīdzniekam Šmitam nevajadzēja vis sludināt „aci pret aci un zobu pret zobu”, bet gan, ja viņš grib ko tomēr labu šajā pasaulē izdarīt, tad — uzvilkt mācītāja talāru un doties uz cietumu pie nelaimīgās noklīdušās avs — pie tēva, kas savam bērnam lēma nāvi. Un ar savu garīgo vārda spēku mēģināt vēl glābt, kas glābjams. Nevis grēcinieku pa taisno iegrūst elles katlā. Jo pēc svētajiem rakstiem, uz kuriem taču mācītājam Šmitam tik ļoti vienmēr paticis atsaukties, ikvienam, arī visbriesmīgākajam grēciniekam, ir iespējams saņemt piedošanu. Taču tā vietā Šmits aicina uz asinspirti — kastrēt, sterilizēt vai ķīmiski apstarot.

Un vēl jau Šmitam ir arī citas identitātes — cilvēks, vīrs, tēvs. Un tagad tikai nesakiet, ka konkrētajā gadījumā Šmits tieši runā kā tēvs — jo no varmāku rokas tiek pazemoti un mirst mūsu bērni. Bet tomēr. Vai Šmits būtu tas, kurš tagad lemtu par to, ko citam cilvēkam griezt nost? Sāksim ar kastrēšanu un beigsim ar rociņām, kājiņām un galviņām? Vai tiešām Šmita (pat ja viņš būtu Dieva vietnieks zemes virsū) kompetencē ir izšķirt, kuram ko nošņāpt, kuram ko piešūt klāt, bet kuram varbūt vispār atņemt dzīvību? Un ja nu dzīve iegrozās tā, ka, balstoties uz paša Šmita proponētajiem principiem, kādudien kastrēt, sterilizēt vai ķīmiski apstarot nāktos kādu pašam mācītājam tuvu cilvēku? Nedod, Dievs, protams, bet dzīve ar cilvēkiem joko. Spēlējas. Un mēs nekad nevaram būt pārliecināti, ka neiekāpsim pašu izliktajos slazdos.

„Aci pret aci un zobu pret zobu” — ja pastāv šis princips, tad ļaunums nebeidzas nekad. To saprata ne tikai Šekspīra Hamlets, kurš tomēr izdevīgā brīdī nenogalināja savu tēvabrāli, bet arī mūsu pašu Kārļa Skalbes kaķītis, kurš aicināja nevairot sāpes. Jo, ja satiekas zobs pret zobu, tad ļaunums vairojas ģeometriskā progresijā. Un mēs noslīkstam paši savās asinīs. Paši savā primitīvismā. Bet mēs taču pretendējam uz ko cēlāku, ne tikai šāvēju un kāvēju statusu, vai ne?

Tā vietā, lai proponētu fizisku izrēķināšanos ar varmākām, Šmits var izmantot visas savas tautas kalpa un mācītāju partijas iespējas, jo, raugi, ir taču varen trāpīgi iegadījies, ka tieši Šmita partijas biedrs, arī svētais tēvs, Ainars Baštiks ir bērnu un ģimenes lietu ministrs. Uz viņa pleciem gulst politiskā atbildība par to, lai Latvijas bērni netiktu sisti. Lai Latvijas bērni nemirtu no savu vecāku rokas. Šmitam nu ir lieliska iespēja nevis kalt fiziskas atriebības plānus, bet gan mudināt savu partijas biedru beidzot tomēr saņemties un izveidot drošības sistēmu, lai bērnus pasargātu no vardarbības. Un ne tikai mudināt — vēl jo cēlāk ibūtu, ja Šmits Baštiku šajā patiesi grūtajā darbā atbalstītu un strādātu kopā ar viņu un pārējiem kolēģiem politiķiem. Ja vien Šmitam patiesi rūp, lai Latvijas bērni augtu drošībā, jo patlaban viņa rīcība mudina secināt ko citu — ka deputātu, mācītāju, vīru, tēvu un vienkārši cilvēku Jāni Šmitu vada primitīva atriebes kāre. Un šādā gadījumā viņš sevi, pat varbūt negribot, nostāda uz tā paša pakāpiena, kur jau drūzmējas bērnu varmākas. Cilvēki bez nākotnes. Un, jo vairāk tādu, jo arī Latvijai ir visas cerības kļūt par valsti bez rītdienas.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (25) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

EC 13.10.2008 00:11
Es ari esmu ticigs cilveks.Bet ja kaads kungs izvarotu un nogalinatu kaut vienu no manaam meitaam,es laikam pati ar savaam rokam vinu kastretu.Kaapec man pa savu naudu vins peec tam veel jauztur( ar to es domaju kamer vins atrodas ieslodziijuma vietaa)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AG 16.09.2008 17:53
Jā, vajag vēl tam slepkavam un izvarotājam pakaļu nobučot, vai ne, Ditiņ? Tu to vari darīt, uz priekšu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pilniigas muljkjiibas 11.09.2008 11:57
Angliski : chemical castration
un vispaar, taadiem cilveekiem buutu jaapiespriez naavessods. Vinji nekad nenorimsies un dariis to atkal un atkal. Par taam pashaam aproceem dzimumnoziedzniekiem - taas tikai kontrolee noziedznieku atrashanaas vietu un nevis vinju darbiibas. Kaa bija teikts ASV rakstaa par shiim aproceem- vinjas kontrolee atrashanaas vietu, pa nakti noziedzniekiem jaabuut maajaas. Taa nu viens viirietis njeema un maajaas pa nakti smagi izvaroja gan sievu gan meitinju - taa ka jeegas nekaadas.
Piespriest naavessodu un viss.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

D-a 10.09.2008 13:23
Interesants raksts, interesanti ljaudis pie varas. Kāda tauta, tāda valdība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita! 05.09.2008 15:38
Dita, soreiz jus esat baiga muldona!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

P-P! -> Laure 05.09.2008 14:33
Valsts piedāvā "pacientam", "pacients" izlemj. Katram lēmumam ir konsekvences.

Ir arī demokrātiskas valstis, kur tiesnesis varot norīkot notiesātajam iziet "ķīmiskas kastrācijas" kursu: http://m.naplesnews.com/news/2006/Dec/08/judge_orders_chemic...

"As part of Thursday’s sentencing, Circuit Judge Fred Hardt ordered Robinson to undergo treatment with medroxyprogesterone acetate, which is better know by its brand name, Depo-Provera. The drug reduces or even eliminates sex drive and can prevent erections. In some states, chemical castration is mandatory for people convicted of sex crimes."

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laure -> P-P! 05.09.2008 14:22
Nu nejauciet taču te gaisu ar saviem demagoģiskajiem spriedelējumiem! Pavisam viens ir pacienta brīvprātīga izvēle, bet pavisam kas cits - ja valsts nolemj kādu sterilizēt. Tādas nacistiskas idejas, bet es jau nebrīnos, ka kaut kas tāds izskan no Jums, cienītais.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 05.09.2008 14:12
gribeejaas, lai liberaste pasaka, ka kastreet nevar, bet aproces ir ok. laikam nesagaidiishu, saprata kundziite izliktaas lamatas. labi veel, ka nepazinjoja, ka esmu nepieklaajiigs/neesmu preciizi uzdevis jautaajumu/shodien ir slikts laiks, taapeec diskusiju neturpinaas :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


P-P! 05.09.2008 14:04
Autori satrauc pati ideja, ka Šmita kungs varētu aicināt papētīt "demokrātisko valstu praksi" par kastrāciju, sterilizāciju un "ķīmisko apstarošanu", lai tad nāktu klajā ar priekšlikumiem. Nezinu - varbūt iztēlē rādās ar striķīti un sarūsējušu nazi bruņoti drukni cietumsargi, vai sazin kas. Pieņemot, ka tas ir patiess satraukums nevis politiski motivēta vēlme uzbrukt jebkam, kas nāko no šī cilvēka, Šmita kungam laikam vajadzētu izvērst tādu kā "confidence building measures" programmu, lai mazinātu "fiziskas izrēķināšanās" pretinieku raizes.

Tā procedūra (gan ķirurģiska gan "ķīmiska") ir atrodama "demokrātisko valstu praksē", tā ir "pacienta" izvēle; pieejamo datu, kuri liecinot par efektivitāti recidīvisma samazināšanā(http://www.jaapl.org/cgi/reprint/33/1/16.pdf), vispārināšana uz visiem seksnoziedzniekiem esot problemātiska.

Aproces kā līdzeklis uzraudzībai noteikti ir derīgas, bet pēc kāda laika "liberāļiem" nepatīk arī tās. Tas ir saprotams, jo tad, kad ir parādīta to efektivitāte, ir grūti pamatot, kāpēc šādu tehnisku līdzekļu izmantošana būtu attiecināma tikai uz pedofiliem, nevis visiem vardarbīgiem recidīvistiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Arāja -> Aleksis 05.09.2008 13:30
To, kas ir "ķīmiska apstarošana", prasiet Šmitam. Arāja tikai citē Šmitu.
Un Arāja nav teikusi, ka mēs esam balti un pūkaini Dieva priekšā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 05.09.2008 12:47
Vai kāds var paskaidrot, ko nozīmē "ķīmiskā apstarošana"? Kā to pieraksta angliski vai tml.? Vārdkopas "chemical radiation" (ķīmisks starojums) vai "chemical irradiation" (ķīmiska apstarošana) man Google meklētājā neko sakarīgu neatgriež.

Daudzi te apgalvo, ka tas esot "pret cilvēktiesībām", bet kas ar šo procedūru D.Arājas blogā vispār domāts? Varbūt vajadzētu vispirms izrunāt šo lietu ar mūsu brāli Jēzū Kristū - ar deputātu J.Šmitu, lai noskaidrotu iespējamos pārpratumus. Un tikai pēc tam steigties viņu nosodīt.

D.Arāja raksta: "Jo pēc svētajiem rakstiem, uz kuriem taču mācītājam Šmitam tik ļoti vienmēr paticis atsaukties, ikvienam, arī visbriesmīgākajam grēciniekam, ir iespējams saņemt piedošanu." --- Tā tas ir, bet ņemsim vērā, ka grēks pirmkārt ir sirdsapziņas un dieva žēlastības lieta. Ja mēs teiksim, ka bērnu slepkavas ir "visbriesmīgākie grēcinieki", bet mēs paši Dieva priekšā esam balti un pūkaini, tad nonāksim pie lepnības - jeb pie tā, ko Jaunajā Derībā sauc par "farizejismu".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 05.09.2008 12:43
hmmmm, autore uzskata, ka tas nebuutu cilveektiesiibu ierobezhojums???? vai tas buutu sameerojams cilveektiesiibu ierobezhojums?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Arāja -> x 05.09.2008 12:39
Aproce jau nav kastrēšana vai ķīmiska apstarošana, tā ka autores viedoklis skaidrs, vai ne? Autore neaizstāv seksuālos varmākas, bet autorei nav pieņemams valsts sankcionēts nāvessods vai citāda veida fiziska izrēķināšanās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 05.09.2008 12:31
gribeetos uzzinaat autores viedokli par ideju sexuaalo noziegumu pastraadaataajiem likt neesaat aproces ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Arāja -> Abc 05.09.2008 10:42
Autore ļoti labi zina, ka cilvēktiesības sargā EP un ECT. Bet konkrētajā gadījumā autore min, ka, visticamāk, Bērziņš neatradīs nevienu ES valsti, kurā atļauta kastrēšana, sterilizēšana vai ķīmiska apstarošana, kuru iesaka Šmits.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Abc 05.09.2008 00:10
daliibvalstiim.
cita lieta ir Eiropas Padome kas uwrauga vai taas daliibvalstis (kopumaa 45) ieveero saistiiba ko uznjeemushaas, proti Eiropas Cilveektiesiibu Konvenciju kas aizliedz naavessodu.
Aleksim
Francija pievienojaas Eiropas cilveektiesiibu konvenijai tikai 70 gadu viduu un 1981 gadaa ES nepastaaveeja, toreiz bija Eiropas Ekonomikas kopiena kaa noraada pashi nosaukumi atskjiriiba ir buutiska

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Abc 05.09.2008 00:06
diemzeel arii pashai autorei nav lielas sajeegas par cilveektiesiibaam, jo ES nav organizaacija kura aizsargaa cilveektiesiibas, taa tikai savu iespeeju robewhaas ieveero cilveektiesiibas un uzliek par pienaakumu taas ieveerot arii

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Arāja -> Kārlis 04.09.2008 22:28
Paldies, Kārli! Pilnīgi Tev piekrītu - par Šmita atrašanos CT komisijas vadītāja krēslā ir atbildīga valdošā kliķe. Vienīgā iespēja, kā Šmitu šajā Saeimā varētu "noņemt no trases" - ja likvidē Kastēna sekretariātu un Kastēns atgriežas Saeimā, kur viņa vietā ar "mīksto mandātu" sēž Šmits. Ar Kastēnu jau līdzīgi - par viņa atrašanos ministra amatā arī ir atbildīga bezatbildīgā koalīcija. Tāpat kā par citām amatpersonām, kas arī par spīti savai nekompetencei atrodas vietās, kur tām pēc baltas patiesības nemaz nebūtu jāatrodas.
Bet sekreariāti jau paliks un turpinās šķiest valsts naudu. Un Kastēns turpinās nevis vienot, bet šķelt sabiedrību. Un Šmits turpinās apkaunot parlamentu un valsti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 04.09.2008 22:02
Paldies Ditai par materiālu. Šmits Cilvēka tiesību komisijas vadībā ir tas pats, kas nacists Ebreju sadraudzības komisijas vadībā. Taču vaina ir meklējama ne tikai viņā, jo viņš ir cilvēks, uz kuru pilnībā var attiecināt Jēzus vārdus "piedodi viņam, jo viņš nezina, ko viņš dara." Vaina ir meklējama visos pārējos Saeimas valdošās kliķes deputātos, kuri ļauj viņam šo amatu ieņemt. Nāves sodu aizliedz Eiropa. Kastrēšana un sterilizācija pārkāptu pat elementārākos cilvēka tiesību principus. Vārdu sakot, cilvēks atkal muld. Cilvēks atkal nes negodu Saeimai un visai Latvijas Republikai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 04.09.2008 19:34
>>> jo Latvija jau gandrīz desmit gadus ir pievienojusies Eiropas cilvēktiesību dokumentiem, kas neparedz nāvessodu, lai arī cik smags būtu noziedznieka nodarījums
======
Par nāvessodu un cilvēktiesībām gan Eiropas Savienībā gan pasaulē ir baigā putra - vismaz ar manām prāta spējām ir par maz, lai to saprastu.

(1) Vai ES dalībvalstij un kandidātvalstij ir jāatceļ nāvessods kā soda veids, vai arī pietiek ar moratoriju? Vai arī var rīkoties dažādi un tas viss faktiski ir atkarīgs no valsts "svara kategorijas"? Piemēram, Francijā nāvessodus atcēla tikai 1981.gadā - lai gan Francija ir viena no ES dibinātājvalstīm. Kas notiktu, ja Francija vai kāds cits ES "smagsvars" vēlētos atjaunot nāvessodus?

(2) No vienas puses, ir tāds dokuments "The Charter of the Fundamental Rights of the European Union", kur stāv rakstīts "Everyone has the right to life. No one shall be condemned to the death penalty, or executed". Uz to esot atsauce Lisabonas līgumā. No otras puses, Polija un Apvienotā Karaliste no šīs "hartas" ir atteikušās - http://en.wikipedia.org/wiki/Opt-outs_in_the_European_Union#... . Varbūt arī Latvija var atteikties no šādas hartas?

(3) ASV Augstākajā Tiesā nāvessods ir ticis nesekmīgi apstrīdēts saistībā ar Astoto Konstitūcijas labojumu - t.i. to neatzina par "cruel and unusual punishment" (cietsirdīgu vai neparastu soda veidu). Cik saprotu, tad ASV pievērš lielu vērību cilvēktiesību standartu ievērošanai pasaulē. Ja jau nāvessoda pretinieki uzskata nāvessoda aizliegumu par daļu no cilvēktiesībām, savukārt cilvēktiesības - par universālām jeb vispārējām, tad kādēļ nāvessoda situācija atšķiras dažādās demokrātiskās valstīs un dažādās pasaules daļās?

==========
No visa šī man gribētos secināt, ka nevajag ticēt tiem, kuri nedomājot atkārto, ka "nāvessods ir aizliegts tāpēc ka aizliegts" un "ES to nemūžam nepieļaus". Varbūt vienkārši vajag iesaistīt kvalificētus un neordināri domājošus juristus, savukārt politiķiem izraudzīties stratēģiski pareizu mirkli (piemēram šokējošu liela mēroga teroristu uzbrukumu Eiropā), un atjaunot Latvijā nāvessodus.

Par nāvessodu atjaunošanu, starp citu, izsakās ne tikai sociāli konservatīvais LPP/LC Jānis Šmits, kurš D.Arājai pamatoti nepatīk, bet arī partijas "Jaunais Laiks" politiķe Linda Mūrniece. Domāju, ka arī Eiropā būtu jāatsakās no sastinguma šajā gadījumā. Latvijā ir jau vairāki precedenti, kur no cietuma izlaisti slepkavas vai izvarotāji atkal kādu nogalina... Ja sabiedrību nevar aizstāvēt citādi, ja nedarbojas probācijas dienests, tad šos slepkavas nedrīkst laist ārā no cietuma - viņi ir jāiznīcina - tas būtu gan viņu pašu, gan arī potenciālo slepkavību upuru (t.i. mūsu visu) drošības interesēs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m 04.09.2008 19:06
pp laikam izlasījis tikai rakstu virsrakstus:), piemēram bbc teksts nemaz nesaka, ka šī ideja ir apsveicama, drīzāk izgaismo tās ēnas puses. Jāpiemin arī, ka Jāņa Šmita teiktajā nekur nav manāms ieteikumu eksperimentālais raksturs vai brīvprātības princips.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


P-P! 04.09.2008 18:19
Es "palīdzēšu" Bērziņa kungam:

French test 'chemical castration' http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4170963.stm

Council of Europe expresses concern at Czech castration of sex offenders http://www.radio.cz/en/article/93427

Q&A: Chemical castration http://www.guardian.co.uk/uk/2007/jun/13/qanda.ukcrime

Šmita kungam, kā ierasts, ir taisnība, bet klibo pasniegšana. Jūs savukārt vienkārši izmantojiet iespēju piekarināt Šmita nekonkrētajiem izteikumiem savas iztēles augļus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kristaps 04.09.2008 18:13
Vienīgā problēma ir - pārlieku pārvērtēta cilvēka dzīvība. Kad tiks liberāļu murgiem pasaule pāri, viss atgrizīsies normālās sliedēs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 04.09.2008 18:12
Uz viņa pleciem gulst politiskā atbildība par to, lai Latvijas bērni netiktu sisti. Lai Latvijas bērni nemirtu no savu vecāku rokas.
-----
izcils sviests. autorei laikam diemzheel nav beernu ...
kopumaa raxts ir populisma un liekuliibas paraugs. tomeer nopelniis maximaalu komentaaru skaitu, ar ko arii autori apsveiksim :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 04.09.2008 17:27
Ja runā par cilvēktiesībām, tad Šmita izteikumi ir pretrunās ar viņa amatu.
Ja runā par viņa mācītāja praksi, tad man gan izskatās, ka Šmits tiktiešām ir vecās derības "Toras" piekritējs. Ja viņš sevi sauc par kristieti, bet atbalsta Toru, tad viņš ir nostājies pretrunās ar Jauno derību un līdz ar to arī ar kristietības pamatprincipiem (Par to lai diskutē garīdzinieki).
Ja Šmits runā kā vienkāršs sabiedrības indivīds un savus izteikumus neasociē ne ar vienu no saviem amatiem, tad var saprast, ka viņš ir sašutis un alkst varmāku asinis.

Un var jau būt, ka viņa ieņemtie amati neļauj viņam sabiedriski izteikties, vienkārši kā cilvēkam. Par to var vēl diskutēt...

Mans viedoklis par problēmu:
Man gan šķiet, ka ir ļoti nepareizi ieslodzījumu vietās likt kopā pusaudžus zagļus, ar rūdītiem slepkavām, izvarotājus ar narkodīleriem. Tas tiktiešām aplipina noziedzinieku ar jauniem ieradumiem, jaunām noziedzīgām tieksmēm un motīviem.

Tāpēc Latvija var parādīt meistarību cilvēktiesībās, ja izremontētu un pārbūvētu jaunos cietumus tā, lai dažādu kalibra ieslodzītie netiktu maisīti kopā.
Zagļiem, laupitājiem, slepkavām, narkodīleriem, kukuļņēmējiem, krāpniekiem un citiem vajag katram savus soda izciešanas korpusus.

Šāda dalīšana novērsīs neskaitāmas problēmas nākotnē ieskaitot izvarotāju pārvēršanos par slepkavām, kabatzagļu pārvēršanos par bruņotiem laupītājiem un huligānu pārvēršanos par teroristiem.

Būtu gan interesanti uzzināt vai pasaulē ir kāda valsts, kas praktizē šādu ieslodzīto šķirošanu?

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja