Aicinām uz konferenci „Prevencija – veids kā pasargāt bērnus no noziedzības”

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS 21.martā no plkst.10.00-17.00 viesnīcā Avalon (ieeja no13.janvāra ielas 19) organizē konferenci „Prevencija – veids kā pasargāt bērnus no noziedzības”, kas tiek rīkota projekta "Atbalsta sistēma nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijaiietvaros.

Iesaki citiem:

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS 21.martā no plkst.10.00-17.00 viesnīcā Avalon (ieeja no13.janvāra ielas 19) organizē konferenci „Prevencija – veids kā pasargāt bērnus no noziedzības”, kas tiek rīkota projekta "Atbalsta sistēma nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijaiietvaros.

Konferences dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar labās prakses darbam ar bērniem piemēriem Latvijas pašvaldībās (Saldū, Madonā un Cēsīs), jauniešu noziedzības agrīnās prevencijas metodēm, ko prezentēs projekta novadu darba grupas. Ar labās prakses apkopojumu par pieredzi darbā ar riska grupu bērniem Šveices Konfederācijā uzstāsies Jean Zermatten, Starptautiskā bērnu tiesību institūta direktors (Siona, Šveice). Speciālisti diskutēs par jauniešu justīcijas sistēmas attīstību, bērnu sociālās labklājības risku vadību un veidiem, kā bērnus pasargāt no noziedzības.

Ar aktualitātēm klātesošos iepazīstinās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un Valsts probācijas dienesta vadītājs Aleksandrs Dementjevs.

Īpašai uzmanībai konferences dalībniekiem tiks prezentēta Preventīvo piespiedu līdzekļu ideja, ko izstrādājusi Latvijas Republikas Tieslietu ministrija, lai mazinātu vardarbības riskus ģimenēs.

Projekts „Atbalsta sistēma nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijaitiek īstenots trīs Latvijas novadu pašvaldībās – Madonā, Saldū un Cēsīs, bet labās prakses apkopojumu darbam ar riska grupas bērniem veic eksperti no Starptautiskā bērnu tiesību institūta Sionā, Šveicē. Projektā paredzēto aktivitāšu gaitā pašvaldībās izveidots Starpinstitucionālās sadarbības modelis, katrā pašvaldībā dibinot Novada darba grupu, kas veic bērnu un jauniešu atlases procesu un sadarbojas ar apakšprojekta koordinatoriem, lai iesaistītu bērnus lietderīgās brīvā laika pavadīšanas aktivitātēs: sporta, tūrisma pasākumos, mākslas pulciņos, iepazīstinātu ar uzņēmēju darba un militārā dienesta pamatiem.

Konferences darba valodas būs latviešu un angļu, un tiks nodrošināta sinhronā tulkošana.

Lūdzam dalību konferencē līdz 2012.gada 19.martam apstiprināt izmantojot elektronisko pieteikšanās formu http://ej.uz/prevencijaskonference.

Ar konferences darba kārtību var iepazīties  šeit (414.20 KB).

 

Apakšprojektu finansē Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai.

 SIF_Logo_JPG_Black-White.jpg  Sveice.JPG

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!