Atslēgvārdi:

0:10 EP un Barozo labā 5

Šodien manā kalendārā bija divi zīmīgi notikumi. Latvijas valdības ārkārtas sēde un pirmā jaunā Eiropas Parlamenta sastāva plenārsēde, kur par atkārtotu iecelšanu Komisijas prezidenta amatā cīnījās Žozē Manuels Barozo. Kopš plkst. 14:15 klausījos pirmo (Latvijas Radio tiešraide), un tad plkst. 16:00 pārslēdzos uz otro (EP plenārsēdes tiešraide).

Iesaki citiem:

Neiedziļinoties saturiskajās diskusijās, vēlos padalīties ar dažiem secinājumiem.

Pirmkārt, pārsteidza Latvijas valdības neaizrautīgums. Tas, ko man nācās dzirdēt, atgādināja neizdevušos mācību stundu, kur skolotājs (prezidents) saņem atskaitīšanos no skolēniem (valdības), bet skolēnu prezentācijas ir nepārliecinošas, neaizrautīgas, un bieži radās sajūta, ka vai nu skolēni nav labi izgulējušies, vai nu nesaprot, kāpēc šī atskaitīšanās ir vajadzīga.

Otrkārt, pārsteidza Latvijas valdības fokusa trūkums. Varētu padomāt, ka sēde nav ārkārtas. Varētu padomāt, ka mēs dzīvojam treknajos gados, nevis mūsdienās. Varētu padomāt, ka krīze ļoti sāpīgi nav skārusi tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kas ir konkrēti šīs valsts cilvēki, bet gan kaut kādus apstraktus mākslas tēlus, kuru patiesībā nemaz nav.

Treškārt, pārsteidza Latvijas valdības demonstrētais vienotības trūkums, kas nav labs piemērs Latvijas iedzīvotājiem situācijā, kad vajadzētu visiem vienoties par kopīgu mērķi un to kopīgi sasniegt, nevis tērēt laiku un enerģiju kašķējoties un ēdot vienam otru bez sāls.

Uz šī fona EP deputātu diskusijas ar Komisijas prezidentu bija n-tās reizes labākas. Bija aizrautība un pārliecība par saviem viedokļiem – gan atbalstot Barozo, vai asi kritizējot. Bija konkrēti jautājumi un atbildes, un dinamisms, lai gan diskusija ilga vairāk nekā trīs stundas. Bija fokuss uz nākamajos 5 gados padarāmo un Barozo piedāvājumu. Bija sajūta, ka visi zina, kāpēc tur atrodas. Un ir sagatavojušies – izlasījuši Barozo piedāvāto programmu, tikušies ar viņu pirms diskusijas un Barozo pat paspējis uzlabot savu programmu ar pielikumiem, reaģējot uz EP grupu jautājumiem un kritiku. Un gaisā bija Eiropas Savienības realitāte – caur ES iedzīvotāju ievēlētu deputātu daudzveidīgajiem jautājumiem un komentāriem; caur daudzajām ES valodām, kurās deputāti runāja; un caur dažādajiem, bet tomēr sapņiem par Eiropas valstu sadarbības pievienoto vērtību.

Ja Latvijas valdības ārkārtas sēdes komanda spēlētu pret EP deputātiem un Barozo, rezultāts, manuprāt, būtu vismaz 0:10 EP un Barozo labā. Un šaubos, ka Latvijas valdības līdzjutēji joprojām kliegtu „Latvija!...”

P.S. Par Barozo līdzšinējā darba vērtējumu un Barozo uzstāšanos EP blogoju ES mājā .

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 16.09.2009 18:05
Iespējams, ka esmu par3/4 politiķis, bet dažu cilvēku sirdīs negribētu lasīt, pat, ja mani uz to gribētu piespiest. Par problēmu skat. P.Makiavelli. "Valdnieks"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FZSS 15.09.2009 23:07
...vispār jau īstam politiķim jāprot lasīt cilvēku sirdīs...kur to var iemācīties? :D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ZoRRo 15.09.2009 22:19
ak jaa, tikko iegaju izlasit dienu un atklaju, ka Valdis Z. tomer ir nonacis pie zinamiem secinajumiem sis 'arkartas' sedes rezultata, proti:
"Pēc valdības ārkārtas sēdes Valsts prezidents Valdis Zatlers atzina, ka tā devusi pamatu tālākām diskusijām par strukturālajām reformām un 2010.gada budžeta izstrādi, līdz ar to tagad valdībai, pēc viņa domām, jāturpina darbs "no rīta līdz vakaram". Zatlers, noslēdzot sēdi, valdības locekļiem uzdāvināja pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes grāmatu "Taisnība vienmēr uzvarēs".
kaut ka iedvesmojoshi. ja vel zinatu, par kuru no taisnibam ir runa :P

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ZooRo 15.09.2009 21:59
"Varētu padomāt, ka sēde nav ārkārtas."

tas, ka kādu kopā sanākšanu nosauc par "ārkārtas sēdi", automātiski nenozīmē, ka ir pamats ekspektācijām par nezeligu pievienoto vertibu no pasaakuma. pat ja si kopa sanaksana fiziski notiek adresee brivibas 36. pie MK sezu biezuma politiki, skiet, pieradusi jau no godmana laikiem, viniem visdrizak bija karteja sede ar kartejiem pedeja bridi sagatavotajiem jautajumiem par kartejiem dzivibas/naves jautajumiem. jo redz, ilgtermina ari pie krizes pierod, tapat ka pie skatamo jautajumu svariguma.
Drizak japavaica otram Valdim, ko vins ar so gribeja panakt un vai sovakar jutas to panacis un var iet gulet mierigak neka vakar?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 15.09.2009 21:32
Labu siltuminženieri var izskolot četros gados - kaut arī tā ir savā ziņā tehniski komplicētāka un arī cilvēkiem vitāli svarīgāka māksla nekā politika.

Bet labu politiķu sagatavošanai vajag desmitiem gadu. Jo ir ļoti daudz kam paralēli jāattīstās - gan tautas pārstāvjiem, gan viņu vēlētājiem, gan interešu grupām un NVO, gan profesionāliem lobistiem, gan presei, kas atspoguļo visu augšminēto darbošanos.

Latvijā tas, protams, attīstās, bet arī mēs nevaram pārlēkt pāri dabiskas attīstības posmiem. Daži demokrātiskuma pirmās iemaņas mācījās komjaunatnē, bet arī šajā organizācijā attieksme pret biedru viedokli parasti bija formāla. Un tikai nupat sāk parādīties mazliet citas politiskās kultūras izpausmes pazīmes, kas būtiski atšķiras no 90-to gadu amatierisma un ad-hoc pieejas.

Ja PS/JL/SCP spētu vienoties ar tēvzemiešiem un VL! par sadarbību (vismaz atturēšanos no savstarpējiem uzbrukumiem priekšvēlēšanu laikā) - tas būtu liels solis uz priekšu. Katrs varētu labāk izdomāt, par ko balsot - un vairāk cilvēku ievāktu informāciju un aktīvāk grozītu vēlēšanu zīmes (šobrīd to efektīvi māk darīt labi ja katrs piektais vēlētājs - kaut arī Saeimas vēlēšanu kārtība paver fantastiskas iespējas spiediena grupu manipulācijām).

Un, protams, ja sarosītos tādas NVO, kuras nevienam nav ar kruķi jāvelk un no malas jāapmaksā. Kuras pašas attīstās uz iedzīvotāju "grass roots" aktivitāšu rezultātā.

Citi autora darbi
7595930098 1188c7be29 z

Life with Donald Trump Autors:Dace Akule

Uzticesanas vienna konference

Par uzticēšanos 66 Autors:Dace Akule

Peru akmeni

Par globāli būtisko 1 Autors:Dace Akule

Kaleidoskops 1

Par sarežģīto pasauli 1 Autors:Dace Akule

Bilde peru

Par Peru 5 Autors:Dace Akule

11825959 10153434773260306 6968551125438830656 n

Par AirBaltic 17 Autors:Dace Akule